ZTE MF195 bez simlock - nie działa karta SIM Play

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MaRaS Ryba
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-20, 11:45
Lokalizacja: Opolskie

ZTE MF195 bez simlock - nie działa karta SIM Play

Post autor: MaRaS Ryba »

Czołem wszystkim!

Kończy mi się umowa z T-Mobile (z resztą i tak zużyłem limit od nich) w związku z powyższym chciałem korzystać na modemie ZTE MF195 (kupionego w T-mobile) z neta oferowanego przez Play.
Niestety, po włożeniu karty SIM ciągle trwa wyszukiwanie mimo stworzenia i zastosowania nowego profilu na kartę SIM od Play.
Z zapytaniem o pomoc udałem się na forum Play, gdzie jegomość ksywą Jahu usiłował mi pomóc, po czym z bezsilności i braku dalszych pomysłów skierował mnie tutaj. Oto dyskusja i podjęte działania http://forumplay.pl/showthread.php/2564 ... ernet-Play
Obecnie korzystam z Aero2, dzięki Bogu chociaż to działa na tym dziadowskim modemie z beznadziejnym softem/apką "Internet Manager".
CIEKAWOSTKA: Dziś włożyłem kartę SIM z Play i wciąż trwało wyszukiwanie. Odłączyłem, przełożyłem z powrotem do Play po czym w Internet Manager w SMSach pojawił się komunikat z numeru 100: Pozostalo Ci mniej niz 100 MB na koncie promocyjnym. Doladuj konto na www.doladowania.playmobile.pl lub przez karte zdrapke.
Czyli jednak "zauważył" tą kartę Play jakby, ale dalej nic.
Czy da się coś jeszcze zrobić z tym ZTE? Czekam na sugestie, z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
pikolo419
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 279
Rejestracja: 2010-09-13, 15:19
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: ZTE MF195 bez simlock - nie działa karta SIM Play

Post autor: pikolo419 »

Spróbuj nawiązać połączenie przez top net info.
Huawei E5785lh-22c
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: ZTE MF195 bez simlock - nie działa karta SIM Play

Post autor: krystianb »

MaRaS Ryba pisze:z neta oferowanego przez Play.

Niestety, po włożeniu karty SIM ciągle trwa wyszukiwanie mimo stworzenia i zastosowania nowego profilu na kartę SIM od Play.
Masz w ogóle zasięg natywny play'a, bo rozumiem, że chodzi o neta.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
MaRaS Ryba
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-20, 11:45
Lokalizacja: Opolskie

Re: ZTE MF195 bez simlock - nie działa karta SIM Play

Post autor: MaRaS Ryba »

Jak najbardziej, korzystałem z neta Play wkładając kartę SIM Play internet do telefonu.
MaRaS Ryba
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-20, 11:45
Lokalizacja: Opolskie

Re: ZTE MF195 bez simlock - nie działa karta SIM Play

Post autor: MaRaS Ryba »

Panowie, ten Top Net Info to jakaś cudowna aplikacja. Wsadziłem kartę z Play i bez żadnego grzebania w ustawieniach jest internet na tym cholernym ZTE MF 195! ALLELUJA!
Co ciekawe Aero2 nie działa na tym modemie przez Top Net Info, wywala błąd, ale sukces osiągnięty, jest Play na tym modemie, pozdrawiam serdecznie (cudo)twórców Top Net Info, bo próbowałem wszystkiego. Do zamknięcia.
buzy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-12-18, 18:22

Re: ZTE MF195 bez simlock - nie działa karta SIM Play

Post autor: buzy »

Mam ten sam problem z ZTE MF195 i kartą SIM Play który miał kolega MaRas Ryba (25-03-2015). Nie jestem biegły w tych sprawach, lecz ciekaw jestem jak fizycznie i technicznie przy pomocy programu Top Netinfo poradził sobie Kolega z tym problemem. Może i mnie się by to udało?
Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
buzy 19-12-2015
ODPOWIEDZ