Huawei E3372 & TL WDR4300 NEED HELP

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Arkilius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-03-20, 20:57
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Huawei E3372 & TL WDR4300 NEED HELP

Post autor: Arkilius »

W życiu każdego mężczyzny przychodzi moment w którym musi skonfigurować własną sieć domową, i niestety napotkałem pewne trudności na swojej drodze. Całe szczęście, że istnieje to forum gdzie można poradzić się fachowców/pasjonatów w tej materii.

Posiadam modem Huawei E3372 z sieci Play, chyba nie HiLink (przynajmniej tak mi się wydaje bo gdzieś czytałem, że jeśli nie da się zalogować do ustawień modemu przez 192.168.0.1 czy jakoś tak, to nie jest to wersja HiLink)
Do tego posiadam Router TL-WDR4300 z zainstalowanym Gargoyle pobrany z http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl
Obrazy w najnowszej wersji (bazujące na Attitude Adjustment) dla architektury ar71xx można pobierać z katalogu: gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-wdr4300-v1-squashfs-factory.bin
Modem podłączony przez HUB aktywny do routera który podłączony jest przez LAN do komputera, w ustawieniach Gargoyle:
Połączenie: Modem CDMA/3G/LTE
Technologia: 4G/3G/2G (zależy od modemu)
Urządzenia: (/dev/ttyUSB0
Operator: Polska – Play Online

Połączenie dostaje i wysyła pakiet ale mimo to nie ma internetu. Oczywiście internet z samego modemu działa bez problemu.

Przeszukiwałem różne tematy na forum ale niestety nie udało mi się nic zdziałać dlatego zgłaszam się do was o pomoc.
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Huawei E3372 & TL WDR4300 NEED HELP

Post autor: VipeRsan »

Podałeś stronę z której ściągnąłeś, a nie poczytałeś poradników będących na tej stronie. Jako, że używam HiLinka to nie pomogę ci dokładnie w konfiguracji, ale mogę cię naprowadzić na poradnik: http://eko.one.pl/?p=openwrt-modemygsm# ... 2niehilink, a tam masz odnośnik do forum, gdzie masz wyjaśnione jak uruchomić dokładnie odpowiedni tryb.
It is I, Leclerc :cfaniak:
Drop z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<< (uwaga dostęp może być zablokowany przez Dropa :( )
Dysk Googlowy z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<<
Arkilius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-03-20, 20:57
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: Huawei E3372 & TL WDR4300 NEED HELP

Post autor: Arkilius »

Dziękuję za szybką odpowiedź, dzięki niej udało się wreszcie ustawić łącze tak by działało, tylko jest mały problem, jest ono jakieś 5 razy wolniejsze idąc przez router niż gdy modem podłączony jest bezpośrednio do komputera, czy może być to wina tego, że modem nie jest HiLink? Czy może modem przy połączeniu przez router stara się łączyć tylko z LTE czego prawie w ogóle nie robi gdy łączy się bezpośrednio przez aplikację Play ( tylko DC-HSPA+)
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Huawei E3372 & TL WDR4300 NEED HELP

Post autor: VipeRsan »

Tak, gdyż nie udało się na chwilę obecną na "zwykłym" modemie E3372 (na E3272 działa :( ) odpalić trybu NDIS na OpenWRT i działa on w dużo wolniejszym trybie RAS. Legendy głoszą, że ktoś odpalił modem w NDIS... ale na legendach się kończy.

Dlatego lepszy na chwilę obecną jest E3372 z wgranym oprogramowaniem HiLink, gdyż ustawisz modem jako kartę sieciową i bangla bez problemu (choć niektórzy dalej mówią, że działa wolniej).
It is I, Leclerc :cfaniak:
Drop z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<< (uwaga dostęp może być zablokowany przez Dropa :( )
Dysk Googlowy z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<<
ODPOWIEDZ