Vodafone (ZTE) K3565-Z

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
obys.szczezl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-03-31, 18:00
Lokalizacja: Zewsząd

Vodafone (ZTE) K3565-Z

Post autor: obys.szczezl »

Dzień dobry.
Mam problem z modemem Vodafone (ZTE) k3565-z.
Modem zakupiłem w Portugalii w 2010roku, nowy w salonie Vodafone.
Po powrocie leżał nieużywany, Na codzień mam inny stick huawei blueconnect z ery, który działa i dzięki któremu mam Internet.

Stwierdziłem że pobawię się tym ZTE, żeby można go było używać w Polsce i innych krajach niż Portugalia,
bo oryginalny soft vodafone ma blokadę tylko na sieci tego operatora.

Najpierw sprawdziłem dc unlockerem czy modem ma simlocka, i podobno jak w większości tych modemów pokazuje mi że jest unlocked.

Zachęcony stwierdziłem że wystarczy tylko podmienić dashboard, zabrałem się do roboty.

Skorzystałem z tego poradnika i wykonałem wersję hard method:
http://www.3g-modem-wiki.com/page/ZTE+K3565-Z+%28Vodafone%29

Skopiowałem oryginalny plik ZTEMODEM.ISO na dysk.
Bez większych problemów podmieniłem dashboard na ten który jest podany w mirror 2 (inne linki deadły)

Po tej operacji bez problemu włączył mi się nowy cd autorun wirtualnego dysku zainstalował się join air,
i wszystko byłoby git, tyle że po włożeniu karty ery (t-mobile) której używam w huawei, pokazuje mi invalid sim.
Karta ma wyłączony pin itd.
Stwierdziłem że to wina softu, który pewnie ma blokadę i obsługuje tylko niemieckie karty (bo w profilach sieci są same niemieckie).

Próbowałem też Top Net Info, i o ile modem huawei działa na nim bez żadnego problemu,
o tyle ZTE nie chce działać na tej samej karcie sim i tych samych ustawieniach.

Stwierdziłem że wystarczy poszukać innego dashboardu i powtórzyć całą operację.
Potrzebny mi był jakiś z ussd, więc wyszukałem jakiś arabski (sic!), a dokładnie Mobily KSA ZTE Modem Dashboard
Po przeprowadzeniu całej procedury tak jak w poradniku, wgraniu ZTEMODEM.ISO z KSA ZTE Modem Dashboard

Modem przestał świecić na czerwono i nie wykrywa go jako napęd.
Gdyby nie to że mam sterowniki które dołączone były do pliku w mirror 2 poradnika, to nawet nie mógłbym się
dostać do modemu przez QPST.
Kiedy w końcu udało mi się dostać do modemu przez QPST i wgrałem oryginalny vodafonowski plik ZTEMODEM.ISO,
nic to nie daje, modem co prawda świeci się na czerwono, ale dalej nie wykrywa go jako napęd.

Próbowałem wszystkiego.
Przywróciłem system, próbowałem na innym komputerze, usuwałem wgrywałem sterowniki,



Doczytałem się że pewnie trzeba użyć komendy AT+ZCDRUN=9 - i próbowałem to zrobić w TNI,
ale nie jestem pewien czy dobrze.

Włączam TNI -> Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT
Tam wklejam komendę AT+ZCDRUN=9 i pokazuje mi
Polecenie:
AT+ZCDRUN=9
Odpowiedź:
AT+ZCDRUN=9

Open autorun state result(0:FAIL 1:SUCCESS):1

OK
Czyli po mojemu powinno być dobrze, ale nic to nie daje i cd dalej nie startuje, dawałem też reset i restart modemu w TNI,
i ten sam rezultat, a raczej jego brak.

Powiedzcie mi co mam zrobić aby ten cd autorun zadziałał.

Druga sprawa jest taka że zainstalowałem ten arabski program KSA ZTE Modem Dashboard ręcznie z komputera,
i wykrywa mi modem tylko pokazuje mi komunikat:
To Network Unlock usb modem, contact Mobily Customer Care by phone and quote this IMEI number for MODEM.

Your modem IMEI Code is: 356517039496941

Follow the instructions from MObily and enter the quoted unlock code below when advised.

Ulock Code:

Note: If the wrong unlock code is entered five times, the card will no longer be unlockable. Contact Mobily Customer Care for further details.
Czyli tak jakby modem miał simlocka, pytanie skąd wziąć ten kod, i najlepiej za darmo.


Czyli mam dwa problemy:
1. Jak przywrócić funkcję cd autorun tak żeby modem działał tak jak na początku.
2. Jak zrobić żeby dało się z niego korzystać normalnie w Polsce, ale nie tylko.
Zależy mi żeby działał z sieciami T-mobile i Play.
Mógłby mi ktoś podesłać najlepiej emailem, jakiś lekki dashboard który działa w Polsce z tym modemem bez problemu i ma ussd?





Mam nadzieję że mi pomożecie. Pozdrawiam,
Krzysiek
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Vodafone (ZTE) K3565-Z

Post autor: key »

obys.szczezl pisze:1. Jak przywrócić funkcję cd autorun tak żeby modem działał tak jak na początku.
Ta funkcja nie jest Ci do niczego potrzebna.
obys.szczezl pisze: Jak zrobić żeby dało się z niego korzystać normalnie w Polsce, ale nie tylko.
TNI - poprawnie skonfigurowany. Wiecej do szczescia nie potrzebujesz.

Mam ten modem, wylaczylem autorun, wgralem drivery na SD, dziala jak zloto
Nie pomagam na PW.
obys.szczezl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-03-31, 18:00
Lokalizacja: Zewsząd

Re: Vodafone (ZTE) K3565-Z

Post autor: obys.szczezl »

No dobra zakładająć że nie jest mi potrzebna ta funkcja... chociaż myślę że jednak wolałbym umiećją włączyć i wyłączyć w razie potrzeby...

Jak to jest że jeden modem hula na TNI, a drugi (te same ustawienia) nie...
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Vodafone (ZTE) K3565-Z

Post autor: key »

Najprawdopodobniej problem tkwi tu:
obys.szczezl pisze:te same ustawienia
Nie pomagam na PW.
obys.szczezl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-03-31, 18:00
Lokalizacja: Zewsząd

Re: Vodafone (ZTE) K3565-Z

Post autor: obys.szczezl »

Jakoś pokombinowałem, udało mi się włączyć z powrotem cd autorun.
Zastosowałęm komendy: AT+ZCDRUN=9 i AT+ZCDRUN=f.

Udało mi się też zdjąć simlocka (bo był - sic!) - trzeba było włożyć inną kartę t-mobile i z tą włożoną kartą dc unlocker pokazał locked... odblokowałem i wgrałem jeszcze raz join aira... po skonfigurowaniu profilu dla t-mobile działa i łączy.

Tylko teraz mam taki problem że za każdym razem po wpięciu modemu muszę wysunąć dysk cd żeby przejść w tryb modemu. :facepalm:

Da się to jakoś tak ustawić żeby się zmieniało automatycznie, albo były oba tryby na raz?

Bo w huawei e173 mam tak że cały czas w Mój Komputer pokazuje mi napęd cd blueconnect (e:) i dysk wymienny (f;) i jednocześnie aplikacja blueconnect wykrywa modem i nie ma problemów z łączeniem.
Chciałbym to tak samo zrobić z tym ZTE. Da radę?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Vodafone (ZTE) K3565-Z

Post autor: key »

Da się to jakoś tak ustawić żeby się zmieniało automatycznie, albo były oba tryby na raz?
Zainstaluj poprawny driver. Te z Vodafone robia to automatycznie.
obys.szczezl pisze:Da radę?
Nie. W ZTE masz albo naped CD albo SD+modem.
Nie pomagam na PW.
obys.szczezl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-03-31, 18:00
Lokalizacja: Zewsząd

Re: Vodafone (ZTE) K3565-Z

Post autor: obys.szczezl »

Dobra, przeinstaluję drivery... dzięki myślę że to wszystko.
ODPOWIEDZ