modem usb LTE chyba e3372

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
luk_wozniak8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-04-03, 16:15
Lokalizacja: polska

modem usb LTE chyba e3372

Post autor: luk_wozniak8 »

mam zamiar kupic modem lte i z lektury forum wynika ze e3372 do LTE bedzie dobrym rozwiazaniem. Do nadajnika LTE mam 2km w linni prostej z bezposrednia widocznoscia.

Chcialbym zapytac czym sie rozni wersja hilink on nie hi link i jak ja rozpoznac
czy modem bedzie sie sam ponownie laczyl w sieci play lub redbull?
jakiego programu uzywac? aktualnie do aero uzywam topnetinfo

PS bede korzystal z samego modemu BEZ routera
Melasia
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2015-02-22, 20:09
Lokalizacja: Kozienice

Re: modem usb LTE chyba e3372

Post autor: Melasia »

Wiem na pewno że bez anteny się nie obędzie. Ja mam około 2km od nadajnika tylko z przeszkodami (bloki) i bez anteny albo wcale albo max jedna kreska a z anteną 3 więc wątpię żebyś bez anteny miał dostęp LTE z niskim nieprzerywanym pingiem. Co do Hilink to modem który się nie instaluje,-podłączasz i działa(po podaniu adresu np:192.168.0.1 -otwiera się jego menu) natomiast bez hi-link po włożeniu instaluje program do obsługi modemu. Miałam do czynienia z obydwoma i jakiś ruski hi-link(e3372) fajny bo bezobsługowy, ale wydaje mi się że lepsze transfery miałam na zwykłym od Play (e3372)

[ Dodano: 2015-04-03, 18:49 ]
Ale wszystko trzeba przetestować bo jednak każda lokalizacja jest inna
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: modem usb LTE chyba e3372

Post autor: radius »

Modem zwykły ma menadżer połączenia, np. Play Online czy też Mobile Partner.

Możesz tego używać, ale nie musisz. Odinstalowując wszystko co z tym modemem jest związane, a następnie instalując uniwersalne sterowniki Huawei do łączenia się możesz używać MDMA czy TopNetInfo. Obie aplikacje mają duże możliwości konfiguracyjne.

Modem HiLink nie jest obsługiwany przez obie aplikacje. Konfiguruje się go nie przez menadżer, lecz na stronie, np. 192.168.1.1

Zazwyczaj na dany modem są softy zwykłe i HiLink. Z reguły migracja z jeden na drugi jest wielokrotnie możliwa.
luk_wozniak8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-04-03, 16:15
Lokalizacja: polska

Re: modem usb LTE chyba e3372

Post autor: luk_wozniak8 »

mantoch pisze:Modem zwykły ma menadżer połączenia, np. Play Online czy też Mobile Partner.

Możesz tego używać, ale nie musisz. Odinstalowując wszystko co z tym modemem jest związane, a następnie instalując uniwersalne sterowniki Huawei do łączenia się możesz używać MDMA czy TopNetInfo. Obie aplikacje mają duże możliwości konfiguracyjne.

Modem HiLink nie jest obsługiwany przez obie aplikacje. Konfiguruje się go nie przez menadżer, lecz na stronie, np. 192.168.1.1

Zazwyczaj na dany modem są softy zwykłe i HiLink. Z reguły migracja z jeden na drugi jest wielokrotnie możliwa.
Jak rozpoznac wersje Hilink od wersji nie Hilink w przypadku wspomnianego Huawei?
ODPOWIEDZ