Modem LTE z LAN albo router LTE z trybem bridge?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
daareek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-04-19, 21:54
Lokalizacja: Google

Modem LTE z LAN albo router LTE z trybem bridge?

Post autor: daareek »

Witam,

monitoruje temat, widze ze ludzie szukaja takich rozwiazan ale dalej nie znalazlem nic poza rozwiazaniami typowo przemyslowymi i kwotowo powyzej 1000pln za takie rozwiazanie.

Chcialbym miec awaryjny do lacza DSL uplink do routera/firewalla przez LTE wiec albo modem LTE z portem LAN, albo kolejny router ale obslugujacy tryb bridge a nie jedynie NAT polaczenia LTE (dawaloby to podwojny NAT)...

Kiedys byl taki modem GSM po prostu z portem LAN Netgear MBM621

Teraz teoretycznie jest router dovado tiny z odpowiednim modemem z listy ktory dziala w trybie "bridge" ale zaden ze sprzedawcow dovado nie zagwarantowal mi dzialania takiej konfiguracji...

Pomoze ktos z jakims rozwiazaniem?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem LTE z LAN albo router LTE z trybem bridge?

Post autor: ja.michal »

Trochę niejasno. Chodzi o router, który jako podstawowe łącze ma DSL, a w wypadku problemu przełącza się na LTE? Pod DSL co masz na myśli? Kabel RJ45 z jakiegoś modemu (np. UPC) czy ADSL?
daareek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-04-19, 21:54
Lokalizacja: Google

Re: Modem LTE z LAN albo router LTE z trybem bridge?

Post autor: daareek »

Juz precyzuje:

1. mam duzy router/firewall ETH pozwalajacy podpiac 4 uplinki WAN (do ustawienia agregacja ruchu/fallback itp pomiedzy nimi) Korzystam z jednego uplinka w tej chwili - lacze DSL czyli na jednym uplinku WAN mam modem kablowy. Chcialbym miec lacze zapasowe w postaci LTE na kolejnym uplinku

A wiec potrzebuje:
- albo modem LTE ktory posiada port ETH - takie rozwiazanie jak zeczony modem Netgear (stary, jeszcze GSM) ktorych niestety juz nie ma, rozwiazanie najbardziej eleganckie. Sa takie modemy ale do zastosowan przemyslowych - dosc drogie zwykle bez sprzedawcy w PL.

- albo router z wbudowanym modemem LTE (albo portem pod stick USB LTE) ale taki ktory pozwala wylaczyc funkcje routera (NAT) a zalaczyc tryb bridge pomiedzy LTE a wybranym portem ETH ktorym podlacze go do uplinka p.1 czyli wystawi mi IP uzyskane na modemie LTE na port uplinka p.1

Jest tez takie cos proxicats Pocket PORT2 czyli "przejsciowka" ETH - modem na USB ale tez nie uzyskalem od sprzedawcy 100% zapewnienia ze z moim modemem bedzie to dzialac, ew. sprzedac urzadzenie z modemem na ktorym na pewno bedzie to dzialac (podobnie jak z dovado tiny).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem LTE z LAN albo router LTE z trybem bridge?

Post autor: ja.michal »

Chyba pozostaje tylko opcja routera z wbudowanym modemem lub z modemem na USB. Nie wiem jak będzie z trybem Bridge. Na OpenWRT chyba nie powinno być problemów, ale nie stwierdzę tego jednoznacznie. W manualach do routerów powinieneś znaleźć czy to jest czy nie.
To Dovado Tiny + modem wydaje się sensowne.

Możesz jeszcze poszukać sprzętu u litewskiego producenta teltonika. Oni mogą coś takiego mieć.
ODPOWIEDZ