Niedziałający ZTE MF823 czyli nekromancja

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rndis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-05-08, 10:46
Lokalizacja: Wrocław

Niedziałający ZTE MF823 czyli nekromancja

Post autor: rndis »

Witam,

Jestem właścicielem tego nieszczęsnego modemu. Czemu nieszczęsnego to zaraz opiszę.

Włożyłem do niego kartę SIM z Orange. Wszystko działało poprawnie, jednak zachciało mi się publicznego IP. Usługa została aktywowana u operatora.

Co z tego skoro pomimo łączenia przez apn VPN modem blokuje wszystkie porty :facepalm: Ba, nie ma w nim żadnej opcji konfiguracji portów czy DMZ :gwiazdki: Mówiąc krótko kompletna kicha wciśnięta przez operatora.


Pogrzebałem w nim przez Telnet i odkryłem że menu webui jest bardzo modularne. Zedytowałem menu.js dodając usunięte dowiązania do konfiguracji DMZ. Po reboocie opcja ustawienia DMZ pojawiła się w menu Webui jednak i tak nie działała...


Wziąłem się za odblokowywanie modemu jak wg. tej instrukcji http://rgblog.ru/page/razblokirovka-4g- ... -zte-mf823 niestety za częstym uczniem rosyjskiego nie byłem to i dopiero po fakcie odkryłem że to instrukcja zdjęcia simlocka którego mój modem i tak nie miał. Po wgraniu tego pliku i WEBUI z poradnika po wejściu na http://192.0.0.1 Widzę nowy interfejs, ale modem nie łączy się nawet z siecią.

Obrazek

Po wpisaniu PINu modem nie reaguje na żadne kliknięcia, brak sieci, pojawia się tylko standardowa ikona loadingu. Po zmianie adresu url na settings mogę wejść w ustawienia.


Obrazek

Wcześniej miałem WEBUI od polkomtela, więc całkiem prawdopodobne że jego ponowne wgranie uratowałoby ten modem. Gdyby znalazł się jakiś posiadacz MF823 z plusa i mógł zrobić dump WEBUI byłbym bardzo ale to bardzo wdzięczny :(



EDIT Wgrałem niebrandowane webui, co prawda z 825 bo do 823 praktycznie nic w sieci nie ma... ale i tak powinno działać, bez zmian, router wiesza się po wpisaniu PINu

Obrazek


To samo zawieszanie się gdy ręcznie (po edycji adresu url) wejdę w zakłądki SMS, Phonebook i USSD

Obrazek


Modem normalnie wchodzi w tryb factory. Oto wyniki komendy AT+ZSEC? :
+ZSEC: 1,0
Tak chyba nie powinno być?
ODPOWIEDZ