E3372 i tryb mostu (bridge mode)

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
francaaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-05-14, 22:00
Lokalizacja: Internet

E3372 i tryb mostu (bridge mode)

Post autor: francaaa »

Witajcie.

Moj E3372 (na razie dziewiczy) pracuje w "trybie hilink", czyli ma funkcjonalność trybie routera. Za nim podłączony jest router z openwrt 14.x. Chciałbym, żeby adres ip nadawany przez operatora (tutaj Plus) był przypisywany do interfejsu openwrt zamiast do E3372. Inaczej mówiąc chciałbym się pozbyć dodatkowego NAT-a w celu nawiązywania połączeń typu vpn (przekierowanie portów ani tryb dmz mnie nie interesuje. Zatem musiałbym przełączyć go w tryb bridge. Da się tak zrobić?

W watku z dokumentacja hilink API znalazłem komendę http://192.168.8.1/api/security/bridgemode, jednak na moim egzemplarzu dostaje error 1000x (nie zaimplementowane). I teraz nie wiem, czy to wina wykastrowanego firmware/webui Plusa, czy też po prostu nie da się tego zrobić w ten sposób. Czy ktoś, kto posiada odblokowany modem, może to sprawdzić?

Pewnym rozwiązaniem jak mi sie wydaje, może być wgranie wersji no-hilink, jednak wolalbym pozostać przy trybie hilink jeśli to możliwe.

Zatem pomocy :)
francaaa
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: E3372 i tryb mostu (bridge mode)

Post autor: VipeRsan »

O ile mi wiadomo to modemy są wykastrowane z większości funkcjonalności typowego routera, więc ta funkcja nie będzie działać raczej na żadnym fw.

Może dałoby się, ale nie widziałem żeby ktoś nawet próbował, zrobić mostek zmieniając ustawienia w modemie (na odblokowanym ADB/telnet).
It is I, Leclerc :cfaniak:
Drop z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<< (uwaga dostęp może być zablokowany przez Dropa :( )
Dysk Googlowy z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<<
ODPOWIEDZ