Huawei E3272 - "Połączenie z siecią nie powiodło się&qu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xalvan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2015-05-25, 15:55
Lokalizacja: Rzeszów

Huawei E3272 - "Połączenie z siecią nie powiodło się&qu

Post autor: xalvan »

Witam serdecznie, mam pewien problem z wykryciem sieci w moim modemie. Mianowicie posiadam modem Huawei e3272, który użytkuje od jakiegoś czasu. Wszystko działało jak należy jednak zostałem postawiony przed następującym komunikatem "Połączenie z siecią nie powiodło się. Spróbuj później lub wyszukaj sieci ze strony ustawień sieciowych."
Uprzedzając pytania o zasięg powiem że jestem w zasięgu. Próbowałem już: restartu urządzenia, wracania do ustawień domyślnych, reinstalacji sterownika, nawet wyciągania i ponownego wkładania karty. Modem mruga na zielono. Czytałem o wgraniu nowego firmware jednak nie wiem czy znalazłem odpowiedni poradnik krok po kroku, w chwili obecnej ściągam potrzebne do tego pliki. Piszę ten temat z nadzieją że otrzymam jakieś przydatne rady od osób bardziej obytych i bardziej kompetentnych w tym temacie. Z góry bardzo dziękuję!
Ostatnio zmieniony 2015-05-25, 16:40 przez xalvan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Huawei E3272 - "Połączenie z siecią nie powiodło się&qu

Post autor: Sundance_kid »

xalvan z inną kartą próbowałeś lub Twoja karta z innym urządzeniem? Abo czy prepaid?
xalvan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2015-05-25, 15:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Huawei E3272 - "Połączenie z siecią nie powiodło się&qu

Post autor: xalvan »

Problem rozwiązany, tylko wgrałem firmware, w którym nie ma Polskiego języka i odnoszę wrażenie że mam sporo mniejszy transfer.
ODPOWIEDZ