Błagam o pomoc, wymuszenie podłączenia do jednego masztu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karambol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-06-02, 09:12
Lokalizacja: warszawa

Błagam o pomoc, wymuszenie podłączenia do jednego masztu

Post autor: karambol »

Witajcie

Przekopałem forum w poszukiwaniu informacji i nie udało mi się znaleźć podobnego problemu.

Potrzebuję wymusić w modemie połączenie tylko z jedną siecią ( sieć karty sim ). Kiedy zasięg spada, automatycznie przełącza mnie na inną sieć z pełnym zasięgiem. W jaki sposób mogę wymusić od modemu żeby pod żadnym pozorem nie przełączał się na inne sieci?


Jeśli temat był wałkowany to bardzo przepraszam ale nie udało mi się znaleźć nic podobnego, używałem szukajki i przewertowałem ręcznie.

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki bądź informacje które pozwolą mi rozwiązać mój problem. :cry:
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Błagam o pomoc, wymuszenie podłączenia do jednego masztu

Post autor: radius »

Jaki to modem? W jakim trybie pracuje? Zarządzasz aplikacją, np. Mobile Partner czy na stronie, gdyż to HiLink?
Ostatnio zmieniony 2015-06-02, 12:26 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Błagam o pomoc, wymuszenie podłączenia do jednego masztu

Post autor: rio bravo »

Nie da się na sztywno wymusić konkretnej stacji. Opisz więcej szczegółów... Korzystasz z play, przełącza Cię na T-mobile? Korzystasz z 3g, lte, a przełącza Cię do innej technologii (edge, 3g)? Dlaczego chcesz wymusić konkretną stację na sztywno? jak Cię przełączy chodzi wolniej, w ogóle nie działa?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Błagam o pomoc, wymuszenie podłączenia do jednego masztu

Post autor: YaHooo »

Ogólnie można też próbować stosować jakąś antenę kierunkową. Jeśli stacje są odpowiednio ustawione względem siebie. Ale tu też potrzebne są dodatkowe informacje jak napisali wcześniej koledzy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ