Stacjonarny telefon komórkowy dla babci

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomecek
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2013-06-13, 08:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Stacjonarny telefon komórkowy dla babci

Post autor: Tomecek »

Tak to jest, jak człowiek kupuje rzeczy, na których się nie zna :roll: "Antenę" kupiłem na allegro, więc mogę ją oddać. Chociaż myślę nad złożeniem reklamacji i domagania się zwrotu kosztów przesyłki, w końcu "antena" w ogóle nie działa...

Modem to Huawei B260a z kartą pre-paid Virgin Mobile. Nie wiem, czy to 900, czy 2100
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Stacjonarny telefon komórkowy dla babci

Post autor: matek451 »

A w jakiej lokalizacji babcia korzysta z Virgin ?
Tomecek
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2013-06-13, 08:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Stacjonarny telefon komórkowy dla babci

Post autor: Tomecek »

Chełm (22-100). Byłem tam ostatnio i zasięg 3G Play w mieszkaniu jest dosyć słaby. Chociaż pośpieszyłem się z tym zakupem, bo mimo wszystko da się dzwonić. Myślę, że router da radę pracować bez żadnych anten zewnętrznych. Dam znać, jak pod koniec czerwca będę u babci ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Stacjonarny telefon komórkowy dla babci

Post autor: wojteks »

Tomecek pisze:w końcu "antena" w ogóle nie działa
Jeżeli nie jest uszkodzony kabel to ta antena działa ale nie jest przeznaczona do zastosowania do którego ją kupiłeś a podłączanie anteny zewnętrznej na stole gdy stoi obok routera nie ma sensu.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Stacjonarny telefon komórkowy dla babci

Post autor: key »

Co najwzniejsze: anteny maja zakres czestotliwosci w ktorym dzialaja, maja tez polaryzacje i charakterystyke. Jesli to nie bedzie pasowalo, to zamiast anteny bedziesz mial tlumik.
Nie pomagam na PW.
Tomecek
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2013-06-13, 08:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Stacjonarny telefon komórkowy dla babci

Post autor: Tomecek »

Wróciłem od babci. Wszystko jej zamontowałem i działa. Nie spodziewałem się jednak, że natknę się na dziwną przeszkodę: miasto z ludnością ok. 65 tys. i prawie w ogóle nie ma tam zasięgu Play (zamontowałem kartę Virgin Mobile 2012). Musiałem ręcznie ustawić zasięg z roamingu krajowego T-Mobile, ale tutaj również napotkała mnie kolejna niespodzianka. O ile UMTS900 działa bardzo dobrze, o tyle UMTS2100 ma tragiczny zasięg i router co jakiś czas pokazywał żółte/czerwone światełko i telefon nie działał. Dopiero ustawienie na sztywno zasięgu T-Mobile i sztywne ustawienie UMTS900 rozwiązało problemy i telefon wreszcie działa stabilnie :) Nawet na wsiach nie miałem takich problemów...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Stacjonarny telefon komórkowy dla babci

Post autor: ja.michal »

Tomecek, Play ma dużo użytkowników internetu mobilnego właśnie w miastach. Tam najwięcej zasobów jest zajętych.
ODPOWIEDZ