Huawei e3131-s2 niewidoczny po aktualizacji firmware

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dnee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2012-08-14, 01:01
Lokalizacja: Warszawa

Huawei e3131-s2 niewidoczny po aktualizacji firmware

Post autor: dnee »

Hej,

mam ogromny problem w postaci niedziałającego modemu Huawei e3131-s2 wersja z Play po aktualizacji firmware do wersji 21.158.13.03.143. Modem jest całkowicie niewidoczny w systemie, poza dyskiem instalacyjnym z oprogramowaniem Play. Nie mogę wgrać żadnego firmware, również te które wgrałem ostatnio, ponieważ, jak już wspomniałem, modem jest nie widoczny.
Bardzo proszę o pomoc.

PS Próbowałem zaktualizować firmware modemu, ponieważ był niewidoczny w routerze Huawei HG556, ale przynajmniej podłączony do PC działał bez żadnych problemów.

[edit]
Zainstalowałem sterowniki 5.05.01.00, ze strony http://huawei.mobzon.ru/drivers i Mobile Partnera, wcześniej próbowałem tylko ze starszymi sterownikami, ponieważ te dużo łatwiej znaleźć w google i w związku z tym nie miałem pojęcia o istnieniu nowszych sterowników.
Dodatkowo pobawiłem się jeszcze Huawei Mobile Doctorem oraz zmieniałem porty USB podpięcia modemu, uruchomiłem ponownie komputer i szukałem nowych urządzeń w menadżerze sprzętu - nie wiem czy te czynności miały wpływ na poprawne wykrycie, ale w razie problemów warto spróbować je wykonać.

Jakie jest najnowsze i polecane firmware do E3131-s2?

Nadal mam problem z wykryciem modemu w routerze :/ Mam zainstalowane najnowsze firmware w routerze, zablokowany wirtualny napęd modemu, a router wykrywa napięcie modemu oraz jego ID a w logu mam: "No ttyUSB0 detected: Vendor ID 12d1, Product ID 155b"
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei e3131-s2 niewidoczny po aktualizacji firmware

Post autor: lesiolo »

dnee pisze:polecane firmware do E3131-s2
Polecam E3131 Update 21.158.13.02.618
Gdybyś nie mógł znaleźć podaje link
ODPOWIEDZ