Huawei E3372 Hilink + RT-N18U - część stron się nie ładuje

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dzeju555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-08, 10:04
Lokalizacja: Stary Sącz

Huawei E3372 Hilink + RT-N18U - część stron się nie ładuje

Post autor: dzeju555 »

Witam.
Mam zestaw jak w temacie. Problem, który napotkałem polega na tym, że niektóre strony (np. serwisy Google, mBank) często się nie chcą załadować - pojawia się kółeczko ładowania i tak wisi. Dopiero za którymś odświeżeniem się udaje. Sam modem działa dobrze na innym routerze jak i po podłączeniu do komputera. Pomoc techniczna Asusa mówi, że to nie będzie działać, gdyż modem nie jest kompatybilny. Z kolei na jednym serwisie aukcyjnym można znaleźć użytkownika, który sprzedaje identyczny zestaw jak posiadany przeze mnie i sprzedawca twierdzi, że sprzedał ponad 40 sztuk i nikt nie narzekał. Więc w czym problem? Jedyna różnica jest taka, że ja mam HiLink a na aukcji jest standard. Da się to jakoś łatwo zamienić na standard poprzez podmianę firmware? Jeśli nie, to jaki router będzie działał z moim modemem beż żadnych kombinacji? TP-Link MR3420v2 odpada.
Bardzo proszę o pomoc.

Edit: Na poprzednim routerze problem ten nie występował. Korzystam z Play LTE. Zarówno telefon jak i komputer łącza się poprzez Wi-Fi. Wszystkie ustawienia są domyślne za wyjątkiem SSID, hasła do wifi i administratora oraz autokonfiguracji podpiętego modemu. Wyłączenie wbudowanego Firewalla nie pomaga. Proszę o pomoc w diagnozie problemu bo nic nie przychodzi mi do głowy.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei E3372 Hilink + RT-N18U - część stron się nie ładuje

Post autor: key »

dzeju555 pisze:Więc w czym problem?
Moze byc MTU.
dzeju555 pisze: Jedyna różnica jest taka, że ja mam HiLink a na aukcji jest standard.
To znaczy, ze mowisz o dwoch roznych SW pracujacych na tym samym HW. Tak jakbys porownywal windows i linuxa na tym samym kompie.
Nie pomagam na PW.
dzeju555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-08, 10:04
Lokalizacja: Stary Sącz

Re: Huawei E3372 Hilink + RT-N18U - część stron się nie ładuje

Post autor: dzeju555 »

Tak podejrzewam, że to może być problem, ale nie mam pewności, a obawiam się, że próba zamiany na zwykłą wersję "ucegli" mój modem :( Ale trudno, spróbuję posłużyć się tym poradnikiem: "Przerobienie E3372s-153 HiLink na zwykły modem" przypiętym na forum i jak mi się uda to dam znać :)
SebZab
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2014-08-09, 09:42
Lokalizacja: Legnica

Re: Huawei E3372 Hilink + RT-N18U - część stron się nie ładuje

Post autor: SebZab »

Polecam lekturę tego postu:
https://openlinksys.info/forum/viewthre ... wstart=140

Routery Asus oparte na Broadcom-ARM nie najlepiej współpracują z modemami USB LTE HiLink
dzeju555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-08, 10:04
Lokalizacja: Stary Sącz

Re: Huawei E3372 Hilink + RT-N18U - część stron się nie ładuje

Post autor: dzeju555 »

@SebZab Bardzo dziękuję :) Czyli problem występuje tylko w wersji HiLink na wszystkich routerach z procesorami Broadcoma BCM47xx. Zmiana modemu z HiLink na zwykły sprawi, że strony będą się wczytywać poprawnie, ale router co jakiś czas będzie się zawieszał i trzeba będzie go resetować.

Router kupiłem przez Internet, otrzymałem go wczoraj, więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak skorzystać z prawa do zwrotu go do sklepu i zakup czegoś innego. Zależy mi na tym, by router był w miarę bezobsługowy - żeby po skonfigurowaniu działał już bez problemu, bo i tak spędziłem już nad tym za dużo czasu :( Ktoś coś poleci? Tp-Link TL-WDR4300 się nada?

Edit: Jest jeszcze jedna opcja. Mam jeszcze TP-Linka MR3420v2, jednak sprawia on problemy. Co jakiś czas jeden z komputerów ma ograniczoną łączność ("żółty trójkąt przy ikonce sieci"). Gdy znajomy podpiął swojego Galaxy S5 to w ogóle cała sieć zaczęła działać niestabilnie i wyrzucało co najmniej jego i ten nieszczęsny komputer. Nie wiem jak reszta hostów bo nie sprawdziłem. Może by spróbować zainstalować tam alternatywne oprogramowania i może by ten problem znikł?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E3372 Hilink + RT-N18U - część stron się nie ładuje

Post autor: matek451 »

Poczytaj jeszcze o innych Asusach, które na Tomato działają z E3372 HiLink na LTE ponoć bez problemu. Również RT-N10 działa z nim na OFW. Ogólnie routery budżetowe i modem LTE to słabe rozwiązanie , szczególnie na OFW. A jeśli chodzi o WDR-4300 to zmiana FW na alternatywne, aktywny HUB . Czyli rozwiązanie dla dociekliwych. Koszt około 400 zł. za taką kasę to można mieć router DWR-956 z ac czy sprawdzony B315s-22.
dzeju555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-08, 10:04
Lokalizacja: Stary Sącz

Re: Huawei E3372 Hilink + RT-N18U - część stron się nie ładuje

Post autor: dzeju555 »

Przemyślałem to sobie na spokojnie i stwierdziłem, że póki co szkoda wywalać takiej kasy na tego typu router, zwłaszcza, że popularność tego typu rozwiązań rośnie i zapewne wkrótce pojawią się jakieś nowe, interesujące urządzenia pozbawione tych problemów z którymi obecnie się borykamy. Z budżetowymi zaś na razie same problemy.

Póki co z problemem poradziłem sobie następująco: modem podpięty jest do TP-Link MR-3420v2, w którym wyłączony jest nadajnik sieci bezprzewodowej. Do portu LAN tego routera podpiąłem zaś stary, wysłużony, acz ciągle niezawodny Linksys WRT54GC, który rozsyła Internet poprzez swoje Wi-Fi. Problemów brak :D Z taką protezą poczekam aż pojawi się coś sprawdzonego, działającego w kwocie <=300 zł.

Dziękuję wszystkim za pomoc :)
silvan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-02, 19:05
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: Huawei E3372 Hilink + RT-N18U - część stron się nie ładuje

Post autor: silvan »

Ten zestaw dziala w trybie nohilink modemu z najnowsza wersja firmware asusa w wersji beta . Wersja hilink nie dziala poki co z zadnym asusem po za n10u .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E3372 Hilink + RT-N18U - część stron się nie ładuje

Post autor: matek451 »

Pytanie, czy na tym sofcie modem nie HiLink działa w trybie NDIS czy RAS?
SebZab
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2014-08-09, 09:42
Lokalizacja: Legnica

Re: Huawei E3372 Hilink + RT-N18U - część stron się nie ładuje

Post autor: SebZab »

Jak brać coś z budżetowych to WDR3600 lub WDR4300. One nie mają problemu z zasilaniem a w razie ich wystąpienia można zmostkować kablem usb Y oba wejścia USB i to rozwiązuje wszelkie problemy z brakiem zasilania dla modemu. Te 2 modele mają osobne napięcia pod każdy port USB. Odpada dopasowywanie aktywnego huba.
silvan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-02, 19:05
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: Huawei E3372 Hilink + RT-N18U - część stron się nie ładuje

Post autor: silvan »

matek451 pisze:Pytanie, czy na tym sofcie modem nie HiLink działa w trybie NDIS czy RAS?
RAS
ODPOWIEDZ