E3272 z mod webui i softem, problem z PIN :/

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

E3272 z mod webui i softem, problem z PIN :/

Post autor: onken »

Software version: 22.470.13.00.00
Web UI version: 17.100.03.01.03

Co zrobić żeby zapamiętać PIN a nie wpisywać go po każdym restarcie ?

Niby jest opcja w menu webui ale ciągle wywala failed a w karcie Orange nie da się wyłączyć PINu :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: E3272 z mod webui i softem, problem z PIN :/

Post autor: ja.michal »

onken, nic nie poradzisz. Sam się z tym męczyłem i sobie darowałem.
Może jakaś modyfikacja via API i zaszycie komendy CPIN przy rozruchu. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: E3272 z mod webui i softem, problem z PIN :/

Post autor: VipeRsan »

Da się zrobić na 2 sposoby:
  1. Modem masz w routerze, wtedy skrypty odpowiednie wrzucasz w router. Z zito kiedyś kombinowaliśmy i dość sprytny skrypt mu wyszedł, który nie korzysta z wgetów/curli (dobre, gdy w routerze jest mało pamięci) lub z drobnymi modyfikacjami Cezary też ładny i uniwersalny skrypt wymodził (działa dla nowych i starych fw). Metoda ta też powinna się dobrze sprawować na kompie z Linuxem. Na Windowsie już jest trochę gorzej, bo nie bardzo wiem jak sprawdzić z wiersza poleceń pojawienie się karty sieciowej :/ Więc ew. zostaje odpalanie pliku wsadowego ręcznie.
  2. Jak masz odblokowany ADB/telnet to można skrypt zaszyć w modemie (dobre jak modem jest wpięty w kompa z Windowsem lub modem często przerzucamy między urządzeniami). Aha skrypt jest napisany pod stare fw. W nowym wymagającym podania SessionID trzeba skrypt zmodyfikować tu masz informacje jak pobrać SessionID i SessionToken i dostarczyć do wykorzystywanego API.
It is I, Leclerc :cfaniak:
Drop z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<< (uwaga dostęp może być zablokowany przez Dropa :( )
Dysk Googlowy z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<<
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: E3272 z mod webui i softem, problem z PIN :/

Post autor: Jo_gurt »

VipeRsan pisze: bo nie bardzo wiem jak sprawdzić z wiersza poleceń pojawienie się karty sieciowej
PowersShell + WMI zapewne w windowsach do 7, od 8 Get-NetAdapter.
Od biedy netsh, ale nie wiem na ile by to było stabilne.
ODPOWIEDZ