E5377s-32 i MF63 problem z ciągloscią pracy

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
darjerz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-21, 09:08
Lokalizacja: Wrocław

E5377s-32 i MF63 problem z ciągloscią pracy

Post autor: darjerz »

Witam, miałem zamiar założyć ten temat w Hyde-parku bo długi i kilka problemów w tym z hardwarem ale nie mam uprawnień, do rzeczy:
Wpadłem na pomysł założenia monitoringu w domku w górach przy użyciu kamerki IP pod wifi i modemu gsm z wifi.
Mam 2 modemy E5377s-32 i MF63 i abonament w play 30gb. Ponieważ w tym miejscu zasięg ma jedynie plus i era oraz czesi (HSPA+ momentami) a mam jeden dodatkowy nieużywany nr w play to zamierzałem go użyć do zestawienia połączenia z internetem.
Wcześniej przetestowałem działanie kamerki z routerem WIFI w domu, wszystko OK, dostęp z zewnątrz zapewniony na iptables serwerowym - działa.
Zajechałem na wiochę podłączyłem i skonfigurowałem zestaw z modemem ZTE MF63 (soft od T-mobile). W zasadzie wszystko działało karta zalogowął sie t-mobile, czasem do plusa (w roamingach oprócz dostępu z zewnątrz ale to jak wyguglowałem operator blokuje połączenia przychodzące WAN. OK kamerka działa w chmurze producenta z apką na androida, wysyła meile z alarmowym zapisem i na ftp w domu.
Po weekendzie w poniedziałek w nocy dostęp się urwał. W kolejny piątek sprawdzam ... a ty modem zresetował się do ustawień fabrycznych (hasło admina, nowe ustawienia APN włączenie roamingu)pozostawiając jedynie ustawienia WIFI. Po poustawianiu wszystkiego od nowa znów po 3 dniach nastąpił reset.
Zawiozłem na miejsce Huwaeia E5377s-32 z kartą play do internetu i co było dla mnie zaskoczeniem karta zalogowała się po dłuższym czasie do sieci PLUSA w roamingu (a ponoć nie powinna?) Wobec tego pozostawiłem ją w modemie , poustawiałem wszystko podłączyłem zasilanie i po dobie zonk, modem sam się wyłączył. Powtórna ustawka i znów to samo (bateria pokazuje, że jest full, włącza sie i działa)
Zabrałem do domu i testuje na miejscu zobaczymy.

Teraz pytania może ktoś mnie nakieruje na problem albo takowy przerabiał.

1. Co może być przyczyną resetowania się ZTE do ustawień fabrycznych po 3-4 dniach?
2. Czy do ZTE MF63 istnieje firmware od PLAY?
2. Dlaczego E5377s sam się wyłącza mimo, że w webui nie ma nigdzie opcji zarządzania energią (wyłączanie wifi przy bezczynności odhaczone) no chyba ze jakaś tajna zakładka?
3. Nie znalazłem w manualach rozpiski czym różnią się gniazda antenowe w E5377s (osobno LTE i osobno UMTS?)
4. Jaki rozwiązać dostęp do kamery z zewnątrz - inaczej jaki czy plus lub t-mobile oferuje nie blokowany dostęp z zewnątrz? (Na forum play dowiedziałem sie ze blokują i już choć pewnie złoże w tej sprawie reklamacje )

Sorki, że przydługie ale chciałem naświetlić temat coby było jasne o co chodzi.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: E5377s-32 i MF63 problem z ciągloscią pracy

Post autor: onken »

Na blokowanie tylko wykupienie zewnętrznego IP lub jak się nie da to tunel VPN

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
darjerz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-21, 09:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: E5377s-32 i MF63 problem z ciągloscią pracy

Post autor: darjerz »

VPN odpada bo trzeba by jakieś urządzenie dostawić - no chyba że jest taki zaawansowany modem w ludzkiej cenie w którym można zrobić jakiś vpn czy tunel ssh?
ODPOWIEDZ