Huawei E122 - Jako pamięć USB działa, jako modem nie

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bertek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-21, 23:08
Lokalizacja: Kielce

Huawei E122 - Jako pamięć USB działa, jako modem nie

Post autor: Bertek »

Witam !
Mam dziwny problem dotyczący owego modelu. Znalazłem go w domu, należał do kogoś z rodziny, i zapomniałem że imał się tego modemu problem.
A więc: Jeśli sterowniki do modemu tj. Mobile Partner / Blueconnect(Modem pochodzi z abonamentu w sieci TMobile/Era) nie są wgrane - modem zachowuje się idealnie jako pamięć masowa(Czyli pliki do instalacji modemu + pamięć masowa z karty micro sd). Cyrk zaczyna się dziać, gdy wgram sterowniki od Mobile Partner. Modem od podłączenia zaskakuje dopiero kilka sekund po podłączeniu(Tj. dźwięk podłączenia, uruchamia się), następnie dioda mignie dwukrotnie na zielono(bardzo szybko), a następnie odłącza się(Dźwięk odłączenia urządzenia usb), za chwilę znów dźwięk podłączenia, chwilę później odłączenia, jednym słowem - tak w kółeczko. Modem dosyć sporo działał poprawnie, za co ręczę bo nie raz z niego korzystałem jak jeszcze należał do kogoś innego :)

Pozdrawiam, liczę na jakieś wskazówki czy warte to naprawy. Modem mi niezbędny życiowo nie jest, aczkolwiek dostałem kartę z PLAY Rodzina, więc zdałoby się mieć go w zapasie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E122 - Jako pamięć USB działa, jako modem nie

Post autor: wojteks »

Bertek pisze:czy warte to naprawy
Nie, to zabytkowy modem.
Nie pomagam na PW!
Bertek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-21, 23:08
Lokalizacja: Kielce

Re: Huawei E122 - Jako pamięć USB działa, jako modem nie

Post autor: Bertek »

A można coś więcej szczegółów, nt. czy możliwa jest naprawa w domu ?
Tak to by chociaż służył awaryjnie, bo tak to wyrzucę jeśli się nic nie da w domu zrobić.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E122 - Jako pamięć USB działa, jako modem nie

Post autor: wojteks »

Bertek pisze:to wyrzucę jeśli się nic nie da w domu zrobić
Stawiam na taką opcję. Jeżeli nie jesteś osobą na co dzień pracującą z drukiem powierzchniowym czy płytkami wielowarstwowymi to nic w domu nie zrobisz.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ