Huawei 3372 s-153 Orange LTE, nie działający Steam

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Huawei 3372 s-153 Orange LTE, nie działający Steam

Post autor: python »

Witam, mam kłopot z modemem ? albo menadżerem... ewentualnie Steam jest do bani. Modem E3372 s-153 , karta używana do tej pory w Aero2 działała w pełni sprawnie, jeśli o Aero2 da się tak powiedzieć. Steam działał na Aero2. Po włożeniu karty Orange stała się rzecz dziwna, otóż mogę otwierać dowolną stronę i wszystko działa, w LTE oczywiście ale też w dowolnej innej technologii. Ale przy próbach uruchomienia Steam niestety, pojawia się po chwili okno że nie można się zalogować. :facepalm: Ich instrukcje dotyczące problemów z połączeniem tyczą się raczej routerów. Macie pojęcie co to może być? Firewall, antywius itp wyłączyłem na moment bo myślałem że może nagle coś z tym związanego po zmianie karty, ale nic to nie dało. Zatem to sprawa Orange chyba. System to Windows 8. Karta ma wykupiony pakiet 6GB w promocji wakacyjnej. I co myślicie? :/

EDIT: Psia kość, myślałem że może to wina dashboard'u od Tmobile i zmieniłem na Mobile Partner. To samo. Do tego wkurza mnie wielkie okno MP, chciałbym wrócić do dasboard'u od Tmobile, ale nie znalazłem miejsca na stronie operatora skąd można to pobrać. Wie ktoś może skąd mogę pobrać najnowszą wersję dla E3372-153 czyli normalny a nie Hi-Link?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Huawei 3372 s-153 Orange LTE, nie działający Steam

Post autor: radius »

Skoro już używasz "zwykłego" modemu to zapoznaj się z TopNetInfo czy Mobile Data Monitoring Application.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Huawei 3372 s-153 Orange LTE, nie działający Steam

Post autor: python »

A coś szerzej? Co mam sprawdzić i co ma być włączone/wyłączone itp ? Uruchomiłem MDMA ale nie wiem co dalej. Kliknąłem jakiś reset, ale nie pełny tylko ten drugi. Nie chciałem klikać pełnego resetu bo nie wiem co to resetuje. Pokazało się okienko ostrzegające z zapytaniem czy na pewno chcę zrobić pełny reset i zrezygnowałem bo nie chciałem namieszać, nawet nie wiem gdzie to miesza, czy w systemie czy w modemie a systemu nie znam jeszcze za bardzo bo 8 mam od niedawna i nie patrzyłem co i jak z nim w porównaniu do 7.
Po tym resecie odkryłem jedną ciekawą rzecz, internet działa trzy razy szybciej, tj ściągam coś co ma 2GB , włączam net i licznik mi liczy od każdego włączenia ilość danych a prędkość mam w Uplay, teraz jet trzy razy szybciej ale wciąż zatrzymuje się na 167,56MB albo168,45MB ale poniżej 169MB i net staje pomimo trwającego łącza. Tego jeszcze nie rozkminiłem co to powoduje. Można jakoś temu zaradzić robiąc coś w ustawieniach MDMA czy resetując?
ODPOWIEDZ