Podłączenie CRC9 do TS9

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Keyno
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-06-29, 16:36
Lokalizacja: Wielkopolska

Podłączenie CRC9 do TS9

Post autor: Keyno »

Czy antenę z konektorem zakończonym złączem CRC9 można podłączyć do modemu, który posiada TS9? Z tego, co wiem, CRC9 ma trochę mniejszą średnicę. Będzie to działać? Jeśli tak, to jaka będzie stabilność takiego podłączenia (jakieś luzy, odpinanie kabla, przerywanie sygnału)?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Podłączenie CRC9 do TS9

Post autor: matek451 »

Można, tylko jeden raz pierwszy i ostatni. Skończy się ułamaniem złącza anteny zewnętrznej w modemie. Znając życie to masz jakiś szmelc czyli patyk zwany anteną z kabelkiem zakończonym CRC9 i to g... chcesz połączyć z modemem ZTE lub E398? Pytanie tylko po co ? Ten szmelc to nie antena. skuteczne anteny kierunkowe na wybrane pasmo posiadają kable zakończone z reguły złaczem FME( ż) i można do nich łączyć konektory FME(m)-CRC9 lub TS9.
Keyno
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-06-29, 16:36
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Podłączenie CRC9 do TS9

Post autor: Keyno »

Niekoniecznie dobrze znasz życie ;) Mogę kupić używaną antenę Cybertecha z konektorem właśnie FME-CRC9 i chciałem się dowiedzieć, czy jeśli się zdecyduję, to czeka mnie zakup innego konektora. Skoro tak jest, to czeka. Dzięki za informację.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Podłączenie CRC9 do TS9

Post autor: matek451 »

No to wszystko OK. Czeka cię wymiana konektora za kilkanaście złotych :) Ale niejedno w życiu widziałem a z reguły te patyki za 20-30 zł mają na stałe zamontowane konektory i niektórzy pakują je na siłę, rozginają lub ściskają złącza itp, itd. Zawsze kończy się uwaleniem konektora lub co gorsze złącza w modemie. Na Elektrodzie jeden chce sprzedać E3131 z ułamanym złączem za 52 zł. Śmiech na sali :D
ODPOWIEDZ