Uszkodzony MF821

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bizmut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-25, 16:55
Lokalizacja: Lublin

Uszkodzony MF821

Post autor: bizmut »

Witam, całkiem nie dawno dostałem w swoje rączki modem ZTE MF821 z brandem Plusa. Podziałał kilka dni na karcie RBM po czym odmówił posłuszeństwa. Modem używany był w laptopie działającym pod kontrolą Windows 10. Modem po podłączeniu do komputera nie jest w ogóle wykrywany nawet w menadżerze urządzeń ( sprawdzane na 2 różnych komputerach w 8 portach USB ) Nie świeci się na nim dioda sygnalizująca podłączenie. Router D-link DWR-116 również nie wykrywa urządzenia. Po kilkuminutowym podłączeniu modemu do jakiegokolwiek czynnego portu USB robi się on gorący.

Czy są jakieś szanse by postawić na nogi to urządzonko ? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Uszkodzony MF821

Post autor: krystianb »

bizmut pisze:Po kilkuminutowym podłączeniu modemu do jakiegokolwiek czynnego portu USB robi się on gorący.
Czy są jakieś szanse by postawić na nogi to urządzonko ? Pozdrawiam
IMO padła przetwornica, przy okazji mogła nastąpić wręcz masakra reszty krzemów, jak nie masz znajomego eletronika to naprawa kompletnie nie opłacalna, jak masz to on pewnie powie Ci to samo.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Uszkodzony MF821

Post autor: ra-v »

U mnie było podobnie, chociaż nie trzymałem go w USB na wyłączonej diodzie. Wymienili mi w ramach gwarancji, ale po gwarancji mimo żę działał, to potrafił świrować, rozłączać, IMHO właśnie przez temperaturę. Oparzyłem się o plastik koło karty SIM...

Na czas gwarancji pożyczyłem od brata identyczny model. I u niego u mnie objaw ten sam - potrafił nagle spaść z prędkością np. do 0.4 Mbps i tak się zablokować, albo zerwać połączenie co 5 minut albo raz na tydzień. Ponoć te modele tak miały.

Nawet bym się nie bawił w naprawę, szkoda roboty. Wiem, że kasa stracona, ale za ok 100 zł znajdziesz jakiś inny, wcale nie gorszy model. Co ciekawe wersja HiLink (modem widziany jako karta sieciowa) tego modemu brandowana jako Telenor była ok.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ODPOWIEDZ