Problem z Huawei E3372 HiLink

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vezyrtod
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-08-28, 14:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Problem z Huawei E3372 HiLink

Post autor: vezyrtod »

Witam serdecznie,
problem dotyczy modemu zawartego w temacie. Napiszę pokrótce co robię. A więc podłączam modem do portu USB. System rozpoznaje go jako dysk na którym znajdują się sterowniki do zainstalowania. Uruchamiam je więc, dysk oczywiście znika i... nic się więcej nie dzieje. Sprawdzam czy system zainstalował potrzebne sterowniki. Wchodzę w menadżer urządzeń i sprawdzam karty sieciowe. Karta sieciowa od modemu widnieje tam jako Remote NDIS based Internet Sharing Device, więc sterownik został zainstalowany. Wchodzę w połączenia sieciowe i tam karty o takowej nazwie nie widać. Jest tylko bluetooth, wifi i ethernet, ani śladu po Remote NDIS based Internet Sharing Device. Wchodzę więc w urządzenia i drukarki i widzę tam urządzenie HUAWEI_MOBILE. Wchodzę w jego ustawienia i sterowniki i widzę że sterownik Remote NDIS based Internet Sharing Device jest przypisany do urządzenia. Niestety w opisie urządzenia HUAWEI_MOBILE widnieje tylko informacja że jest to urządzenie magazynujące USB; brak informacji o połączeniu sieciowym. Wpisywanie adresu IP w przeglądarkę nie działa, nie łączy się z modemem. Dioda na urządzeniu świeci się ciągłym niebieskim światłem co świadczy o jego połączeniu z siecią. Próbowałem już podłączać urządzenie do różnych portów, przeinstalowywałem sterowniki, lecz nic to nie dało, nadal brak karty Remote NDIS based Internet Sharing Device w urządzeniach sieciowych.

Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto zdoła mi pomóc bez potrzeby formatowania komputera.

P.S. Na moim drugim laptopie z tym samym systemem operacyjnym (Windows 10) urządzenie działało prawidłowo, przekierowywało bez problemów na stronę zarządzania modemem. Z ciekawości usunąłem z niego sterowniki i zainstalowałem ponownie i... pojawił się ten sam problem co opisany powyżej. Jako że jestem w podróży mam dostęp tylko do moich dwóch laptopów i nie mogę sprawdzić czy problem pojawia się też na PC.
Sigma
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-12-29, 08:11
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z Huawei E3372 HiLink

Post autor: Sigma »

I jak wejdziesz w Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe to nie widać tam zapewne połączenia?
Jeśli masz antywirusa, to odinstaluj i sprawdź czy karta się pojawi. Po tym jak się pojawi zainstaluj antywirusa z powrotem. Miałem podobny problem i winny był Kaspersky.
vezyrtod
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-08-28, 14:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Problem z Huawei E3372 HiLink

Post autor: vezyrtod »

Właśnie mam kasperskiego, dziękuję za info sprawdzę to dzisiaj i dam znać czy pomoglo
vezyrtod
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-08-28, 14:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Problem z Huawei E3372 HiLink

Post autor: vezyrtod »

Sigma dzieki wielkie, Twoja rada okazala sie pomocna - Kaspersky blokowal karte sieciowa. Teraz juz wszystko dziala prawidlowo
ODPOWIEDZ