Huawei e3272 - system nie wykrywa

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robi458
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-09-01, 09:49
Lokalizacja: Lubelskie

Huawei e3272 - system nie wykrywa

Post autor: robi458 »

Witam wczoraj bawiłem się (niepotrzebnie ale mądry polak po szkodzie...) softem w moim E3272 - jeszcze z HiLinkiem. Zainstalowałem jakiś rosyjski soft (wszystko działało tylko nie podobała mi się sama wersja). Potem próbowałem zainstalować nowe, niby bardziej oficjalne oprogramowanie i początkowo nie chciało się pobrać ale w końcu udało się - E3272Update_22.436.07.04.1202

Dokładnie to. Instalacja zakończyła się powodzeniem ale od tamtej pory modem umarł... LED nie miga, system nie widzi modemu nawet jako czytnika kart - na pewno nie wina złącza czy portu w komputerze bo problem jest tylko z tym modemem :/ Mam jeszcze 2 miesiące gwarancji ale niestety paragon wyblakł mi do tego stopnia że chyba jednak już nie będzie uznana także zwracam się z ogromną do was... Czy da się go jeszcze jakoś (samemu albo chociaż tanio) zreanimować ? Dodam że menedżer urządzeń go nie widzi - nawet jako ukryte urzadzenia....

Modem nagrzewa się po dłuższym podłączeniu do komputera - innej reakcji brak.
Ostatnio zmieniony 2015-09-01, 23:00 przez robi458, łącznie zmieniany 1 raz.
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Huawei e3272 - system nie wykrywa

Post autor: Kacperoo »

Jeżeli znasz dokładną datę zakupu która była na paragonie możesz spróbować skontaktować się ze sprzedawcą, w moim przypadku (nie był to modem) sprzedawca okazał się na tyle przychylny że w swoich kopiach paragonów znalazł od produktu i wymienił.
2 sprawa, Twoja ingerencja w soft = utrata gwarancji, ale skoro modem trup to tego nie sprawdzi :)

Czy po podłączeniu pod inny komputer dzieje się tak samo?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei e3272 - system nie wykrywa

Post autor: dzejk »

paragon nie jest jedynym dowodem zakupu - może to być choćby wyciąg z konta, jeśli płaciłeś przelewem lub kartą, e-maile z allegro, czy korespondencja ze sprzedawcą.
kiko80
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-09-13, 07:00
Lokalizacja: nie wiem

Re: Huawei e3272 - system nie wykrywa

Post autor: kiko80 »

Wgrałeś firmware a gdzie WEBUI ??
Burson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-05-07, 14:33

Re: Huawei e3272 - system nie wykrywa

Post autor: Burson »

ktoś zna odpowiedź mam to samo, komputer widzi go jako karta sieciowa ale nie ma go w dyskach. Instalki też go nie widzą ??? Pomocy
Ze-nek
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2020-02-15, 11:17

Re: Huawei e3272 - system nie wykrywa

Post autor: Ze-nek »

Burson pisze:ktoś zna odpowiedź mam to samo, komputer widzi go jako karta sieciowa ale nie ma go w dyskach. Instalki też go nie widzą ??? Pomocy
Skoro komputer widzi modem jako karta sieciowa to modem raczej działa jako HiLink. Wkładałeś w ogóle aktywną kartę SIM i sprawdzałeś, czy masz internet?
ODPOWIEDZ