D-link DWR-923 problem po aktualizacji firmware

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
darell
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-29, 12:17

D-link DWR-923 problem po aktualizacji firmware

Post autor: darell »

Witam,
mam Dlink DWR-923 z norweskiej sieci telenor. Przed chwilą zrobiłem aktualizację firmware do wersji OG3611_v1.4.8.37
Po aktualizacji firmware do najnowszego router przy uruchamianiu zawiesza się w pewnym momencie i nie uruchamia się dalej, bo ani po kablu, ani po wifi nie idzie się z nim połączyć.Nie jest na wifi nawet widoczny. Palą się tylko na czerwono 3 diody i to nie mocno tylko tak lekko. Aktualizację robiliśmy, bo router raz łączył się z siecią tmobile raz nie, ale sprawdzaliśmy również na karcie z play i problem był ten sam, więc zdecydowaliśmy zaktualizować oprogramowanie na urządzeniu. Jest możliwość połączenia sie z urządzeniem w jakiś sposób,żeby powrócić lub wgrać jakieś starsze firmware do urządzenia?

Tutaj video https://youtu.be/W8slN86fxRA
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: D-link DWR-923 problem po aktualizacji firmware

Post autor: jakubd »

Sprzęt słabo znany, ja ten model odkryłem dopiero kilka godzin temu.
Ogólnie przy taki rzadkim sprzęcie z firmware należy obchodzić się bardzo ostrożnie.
Być może jedyna możliwość to oddanie do serwisu telenora, gdzie został zakupiony.
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: D-link DWR-923 problem po aktualizacji firmware

Post autor: kordirko »

Możesz próbować go rozkręcić i podłączyć się pod port szeregowy aby go uratować.
Tutaj znajdziesz wątek o dwr 921 jak to zrobić
http://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=16&t=2683
Ta sama firma,ta sama linia sprzętu dwr, to podobne rozwiązania być może będą.
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: D-link DWR-923 problem po aktualizacji firmware

Post autor: kordirko »

kordirko pisze:Możesz próbować go rozkręcić i podłączyć się pod port szeregowy aby go uratować.
Tutaj znajdziesz wątek o dwr 921 jak to zrobić
http://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=16&t=2683
Ta sama firma,ta sama linia sprzętu dwr, to podobne rozwiązania być może będą.
Ale przed rozkręceniem spróbować czy nie da się uaktywnić bootloadera widocznego przez kabel sieciowy.
Trzeba poeksperymentować - najpewniej jak przy włączaniu zasilania będzie wciśnięty któryś przycisk przez 10-15 sekund,
to być może wskoczy do trybu bootloadera i wystawi go przez interfejs sieciowy.
Być może bootloader przydzieli adres IP przez DHCP, a jak nie to można spróbować ręcznie ustawić na karcie w komputerze
adres z puli 192.168.0.xxx albo 192.168.1.xxx.
Jak ci się uda dostać do bootloadera, to tam zapewne będzie jakaś opcja do wgrania firmware.
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: D-link DWR-923 problem po aktualizacji firmware

Post autor: Nightmare »

Trochę późno odpowiadam, ale może przyda się na przyszłość.
D-Link ma coś takiego, jak Jon Recovery System - uaktywnia się to po nieudanej aktualizacji firmware. Miałem taki przypadek w moim DWR-921.
Podczas aktualizacji firmware router zawiesił się - oczywiście nie startował prawidłowo, ale zauważyłem, że komputer widzi bramę pod IP 192.168.123.254. Wpisałem to IP w pasku przeglądarki i moim oczom ukazał się właśnie Jon Recovery System. Wybrałem ponownie firmware, wcisnąłem UPGRADE - po całej operacji wyświetlił się napis SUCCESS. Po restarcie router pracował już bez zarzutu na nowym firmware.
Huawei B715 + 2xATK-504
AndrewRR
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-03-18, 18:25

Re: D-link DWR-923 problem po aktualizacji firmware

Post autor: AndrewRR »

Zrobilem dzis dokladnie to samo co Ty, rwal mi sie internet wiec postanowilem poszukac najnowszego firmware-u. Znalazlem na hiszpanskiej stronie D-Link najnowsza wersje do mojego routera. Po wgraniu, zero kontaktu, diody polaczen kablowych mrugaly ardzo szybko wszystkie jednoczesnie...jak by router sie zawiesil. Przycisk reset nie dzialal, nie dzialaly tez inne sposoby resetowania routera np. 30-30-30. Rozlozylem go i probowalem dobrac sie do niego fizycznie i po ktorejs probie trzymania przez dluzszy czas przycisku reset w przegladarce pojawilo sie okno Jon recovery, ale zaraz znikalo. Wtedy trafilem na Twoj komentarz na tym forum i zrobilem tak jak Ty. Router odzyskany, choc myslalem, ze jest juz stracony. Chcialem zabrac go do zaprzyjaznionego informatyka, zeby sprobowal sie z nim jakkolwiek polaczyc, juz szukalem nowego, mialem momenty, ze juz lecialem po mlotek w wiadomym celu :D. Na szczescie wystarczylo cierpliwosci i po ok 7h prob udalo sie...ufff! Dzieki za pomocny tekst!
ODPOWIEDZ