Zablokowany simlock E3372s-153 HiLink

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tommiw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-10-01, 18:13

Zablokowany simlock E3372s-153 HiLink

Post autor: tommiw »

Modem obecnie Hilink, zablokowany simlock/10 krotnie błędnie wpisany/, czy zablokowany nieodwracalnie jak w komunikacie?
Urządzenie zostało zablokowane. Aby uzyskać kod SIMLOCK, skontaktuj się ze swoim usługodawcą internetowym. W celu odblokowania urządzenia wprowadź prawidłowy kod SIMLOCK. Jeżeli liczba pozostałych prób odblokowania wyniesie 0, urządzenie zostanie nieodwracalnie zablokowane.
Ma ktoś pomysł jak przywrócić go do życia? /czytam, fleshuję i już mi głowa się dymi a modem deth/
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zablokowany simlock E3372s-153 HiLink

Post autor: wojteks »

Dlaczego tak dużo razy wpisałeś zły kod? Po drugim razie należało się już zastanowić czy go wpisywać, to Huawei i kalkulator kodów jest dostępny.
Do starszych modemów Huawei było narzędzie do resetowania licznika simlocka, do nowych nie widziałem bo łatwo ściągnąć kodem a mało operatorów teraz stosuje simlocki.
Nie pomagam na PW!
tommiw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-10-01, 18:13

Re: Zablokowany simlock E3372s-153 HiLink

Post autor: tommiw »

Może trochę ze złości na niemoc w przywróceniu do życia uwalonego megafona, wygenerowałem kody /http://tools.texby.com/unlock-codes/huawei/ i właśnie je wpisywałem, jak również puk, modem nie miał simlocka /wypust na rosję/, pojawił się po wgraniu któregoś z kolei fw.
Próbowałem zmusić modem do pracy z fritz 7270, czego efektem jest właśnie blokada....
Awatar użytkownika
VipeRsan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-11-19, 14:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zablokowany simlock E3372s-153 HiLink

Post autor: VipeRsan »

Nie wiem czy zadziała, ale możesz spróbować przez tryb debug połączyć się terminalem z odpowiednim urządzeniem modemu przyjmującym kody AT:
  1. Odpalasz tryb debug - powinny pojawić się 3 urządzenia na portach szeregowych COM
  2. Łączysz się terminalem (pełno programów tego typu jest na sieci, w tym typowo pod modemu Huawei, tyle że zwykle ruskie) na odpowiednie urządzenia (nie pamiętam które... chyba PC UI, ale mogę się mylić, jedno tylko będzie przyjmować komendy AT).
  3. Odblokowujesz licznik za pomocą komend:

    Kod: Zaznacz cały

    at^datalock="kod_odblokowujący"
    at^maxlcktms=10
    gdzie:
    - kod odblokowujący to kod wygenerowany za pomocą kalkulatora z algorytmem v201
    - 10 - w zasadzie może być liczba od 1 do 255
  4. I powinieneś mieć od nowa możliwość kodu.
Jest jeszcze możliwość całkowitego usunięcia flagi simlocka, ale to już operacja na NVRAMmie modemu ;)
It is I, Leclerc :cfaniak:
Drop z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<< (uwaga dostęp może być zablokowany przez Dropa :( )
Dysk Googlowy z modowanym fw i sw do modemów Huawei >>TU<<
ODPOWIEDZ