Problem z Huawei E3276s-920

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Radar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-04-05, 13:36
Lokalizacja: Gostynin

Problem z Huawei E3276s-920

Post autor: Radar »

Witam
Do wczoraj miałem dobrze działajacy modem na laptopie z Win7. Chciałem go połączyć z tabletem Sony i w tym celu trzeba było wyłączyć mu funkje dysków i zostawić tylko modem. Używam programu top_netinfo, ale w nim nie ma komend AT do obsługi tego modemu. Znalazłem w sieci podpowiedź i takie oto komendy:
1. AT^SETPORT? - show current mode
2. AT^SETPORT=? - show available modes
3. AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3" - set "only modem" mode.
Mój modem odpowiedział w kolejności..
1. ^SETPORT:A1,A2;10,12,16,A1,A2
2. ^SETPORT:1: 3G MODEM
^SETPORT:2: 3G PCUI
^SETPORT:3: 3G DIAG
^SETPORT:5: 3G GPS
^SETPORT:A: BLUE TOOTH
^SETPORT:16: NCM
^SETPORT:A1: CDROM
^SETPORT:A2: SD
^SETPORT:10: 4G MODEM
^SETPORT:12: 4G PCUI
^SETPORT:13: 4G DIAG
^SETPORT:14: 4G GPS
3. ^SETPORT:A1,A2;10,12, i ciągle był widziany jako dysk
ponieważ nic nie rozumiem z tej składni (AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3"), zacząłem wklepywać różne rzeczy, przeważnie z errorem "+CME ERROR: 50", czyli błędem składni, oprócz ostatniej..
Zapodałem taką składnę AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,5,A,16,A1,A2,10,12,13,14"....i niestety ją przyjął.
Teraz laptop po podłączeniu "modemu" widzi go tylko jako dysk, a nie modem!!!
Pytanie.
Co ja takiego głupiego mu wpisałem i jak to teraz odwrócić. Jak i w czym można mu wpisać nową komendę AT. Czy da się go przywrócić do użyteczności? Jaka powinna być właściwa komenda na wyłączenie wszystkich funkcji oprócz modemu?
Przy okazji, czy ktoś posiada tablet Sony Xperia Z3 Tablet Compact SGP611 i udało mu się go połączyć z modemem?
ODPOWIEDZ