Problem z Win10 i E3131 - windows nie widzi modemu usb - pomocy!

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ziutek-ziutek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-10-26, 13:55

Problem z Win10 i E3131 - windows nie widzi modemu usb - pomocy!

Post autor: ziutek-ziutek »

Witam.

Na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie powitać na tym forum.

Mam taki dość nietypowy problem, który polega na tym, że mam WIndows 10 (Lamek HP ENVY) i Internet T-Mobile Blueconnect z modemem Huawei E3131 i po zainstalowaniu Internet Managera T-Moblie tenże Internet Manager wykrywa modem USB ale nie może się połączyć (jest oczywiście zasięg 3G). Próba (długa próba, trwająca kilka minut) łączenia kończy się komunikatem: "Po uruchomieniu usługa uległa zawieszeniu w stanie startowym"
Ponadto zauważyłem, że w "Ustawieniach" w zakładce "Sieć i internet" nie pojawia się zakładka "Komórkowe" - czyli tak jakby Windows nie widział modemu mimo że InternetManager go wykrywa.
Już kilkadziesiąt razy odinstalowywałem tego IM i instalowałem ponownie: a to z Antywirusem, a to bez Antywirusa, a to znów po czyszczeniu sysstemu... i nic!! Już mnie szlag trafia..
Dodam tylko że jest to nowiutki modem z T-Mobile i że na innym kompie z Win10 (Acer S3) instaluje się i działa bez zarzutu.. a w opisanej wcześniej zakładce Ustawień Sieć i internet pokazuje się zakładka Komórkowe po włożeniu modemu do gniazda USB.

Bardzo proszę o podpowiedzi, dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić...

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ziutek-ziutek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-10-26, 13:55

Re: Problem z Win10 i E3131 - windows nie widzi modemu usb - pomocy!

Post autor: ziutek-ziutek »

Witam ponownie...

Udało mi się połączyć poprzez Mobile Partner (z tym że modemem HUAWI E353 i ciekawostak - modem łączy się z netem T-Mobile ale nadal nie widać zakładki "Komórkowe" w Ustawieniach w zakładce Sieć i internet ...
Link do printcsreenu:
http://iv.pl/images/37067860204037022508.jpg

Pomóżcie proszę..
ODPOWIEDZ