Problem z modemem Huawei E173-u2 i aero2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Patris34
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-28, 10:16

Problem z modemem Huawei E173-u2 i aero2

Post autor: Patris34 »

Witam!
Tydzień temu podczas użytkowania internetu aero2 , internet się rozłączył zniknęły wszystkie wskaźniki i nie można się było połączyć z internetem.Odłączyłam modem od laptopa i podłączyłam pojawiły się , przez kilka minut był internet potem zniknęły
już na dobre.Po podłączeniu modemu do laptopa w Mobile Partnerze wyświetla się komunikat o wykrywaniu urządzenia po czym znika i nie wyskakuje ani nazwa sieci ani wskaźnik mocy , sam modem miga na zielono.Przy próbie połączenia początkowo był komunikat połączenie zakończone. Odinstalowałam więc sterowniki ,Mobile Partnera oraz usunęłam jego pozostałości i podłączyłam modem ponownie zainstalował się prawidłowo ale żadne zmiany się nie pojawiły.Sformatowałam więc dysk dla pewności i niestety też nic.Wykonałam porady z tego linku http://Jdtech.pl/2011/08/aero2-i-huawei ... azany.html nic to nie dało.

W końcu zainstalowałam inną wersje Mobile Partnera , sytuacja jest nadal taka sama brak wskaźników i nazwy przy próbie połączenia teraz jest komunikat że nie można "połączyć przed zarejestrowaniem w sieci".Weszłam więc w ustawienia Mobile Partnera - Sieć - Tryb rejestracji nie widniały tam żadne sieci , weszłam w tryb ręczny dałam odśwież nic się nie pojawiło.Wypróbowałam również to http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym- ... -e169.html po wykonaniu wyżej wymienionych działań okienko w dolnym rogu Top Net info wygląda tak
Obrazek

Nie wiem co dalej robić ? Nie jest to kwestia sygnału ponieważ mąż w tym samym mieszkaniu używa również Tableta Asusa również z kartą aero2 i ma pełną moc sygnału , wkładał również moją kartę i też działała na pełnej mocy.Modem też raczej sprawny gdyż podłączałam go razem z tą kartą do komputera stacjonarnego u moje mamy , normalnie złapał sieć jak zawsze ( palił się na niebiesko) i można było korzystać z internetu.Różnica jest taka że mama ma Windows Xp w komputerze a ja Windows 7 w laptopie.Gniazda usb w laptopie raczej też w porządku bo podłączam do nich przenośny dysk i działa normalnie.Wtyczka usb od modemu też ok skoro działa na innym komputerze dodam dużo starszym od mojego laptopa.
Aha konfiguracja profilu w Mobile Partnerze też prawidłowa to również sprawdziłam.Dodam jeszcze że modem posiadam od ponda roku i niebyło z nim problemów , kupiony na allegro , bez simlocka i loga jakiejkolwiek sieci.

Może ktoś będzie wiedział dlaczego sprawny modem ,prawidłowo zainstalowany ze sprawną kartą ,prawidłowo skonfigurowanym programie oraz mocnym sygnale sieci nie działa ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z modemem Huawei E173-u2 i aero2

Post autor: YaHooo »

Takie rzeczy jak opisujesz wskazują mi na kilka możliwości:
- uszkodzenie modemu
- uszkodzenie portu USB w komputerze
- karta SIM w gnieździe modemu źle siedzi i nie styka, albo jest tam jakiś brud.

Warto by było sprawdzić modem w innym gnieździe USB, to że dysk USB działa to ok. Jednak modem potrzebuje więcej prądu i w razie jakichś problemów ze stykiem mogą być problemy dopiero gdy trzeba więcej mocy pobrać z USB. A gniazdo w modemie siedzi stabilnie? Może modem był stuknięty jak siedział w komputerze.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Patris34
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-28, 10:16

Re: Problem z modemem Huawei E173-u2 i aero2

Post autor: Patris34 »

Witam! Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
Modem był zawsze używany na przedłużce USB więc o stuknięciu mowy być nie może.Gniazdo usb modemu nie jest wygięte , nie rusza ani nic.Jeśli modem był by uszkodzony albo karta źle siedziała czyli brak styku to czemu u mamy na komputerze z Windows XP działa bez problemu łapie sieć łączy się i internet można używać normalnie ? W swoim laptopie mam 4 gniazda w sprawdziłam w każdym we wszystkich ten sam problem , gniazda są po dwóch przeciwnych bokach więc nie wiem czy mają wspólne zasilanie.Ale skoro mówisz że modem potrzebuje więcej mocy niż dysk i do tego na innym komputerze modem działa to wygląda to na problem z mocą gniazd usb w moim laptopie tylko jak to sprawdzić ? co można zrobić żeby problem gniazd rozwiązać?
selekt1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2015-10-22, 05:54
Lokalizacja: RLA

Re: Problem z modemem Huawei E173-u2 i aero2

Post autor: selekt1 »

Kolego wrzuć zdjęcie z zakładki ustawienia.
Patris34
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-28, 10:16

Re: Problem z modemem Huawei E173-u2 i aero2

Post autor: Patris34 »

Ale z Mobile Partnera czy z Top Netinfo ?
selekt1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2015-10-22, 05:54
Lokalizacja: RLA

Re: Problem z modemem Huawei E173-u2 i aero2

Post autor: selekt1 »

Z Top Netinfo.
Patris34
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-28, 10:16

Re: Problem z modemem Huawei E173-u2 i aero2

Post autor: Patris34 »

Witam! To są ustawienia z Top NetInfo
Obrazek
Obrazek

Którąś jeszcze za kładkę z ustawień pokazać ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z modemem Huawei E173-u2 i aero2

Post autor: YaHooo »

Żeby sprawdzić czy to nie jest problem z zasilaniem można by się pokusić o sprawdzenie jak modem zadziała podłączony pod aktywny hub USB. Ale to są dodatkowe koszty i nie jestem w stanie zagwarantować Ci, że to zadziała. Osobiście sprawdziłbym jak działa ten modem na Twoim komputerze pod jakimś Linuxem LiveCD, to znaczy uruchamianym z płytki DVD/CD.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z modemem Huawei E173-u2 i aero2

Post autor: jakubd »

Uwaga do usatwień Top NetInfo: ten modem to RAS, a nie NDIS, także nie wiem skąd ustawienie NDIS na pierwszym zrzucie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z modemem Huawei E173-u2 i aero2

Post autor: ja.michal »

jakubd, zauważyłem jedną rzecz jeśli chodzi o Huawei, dokładniej E3276s-151, ale może to dotyczyć wszystkich Huawei. To czy modem ma RAS czy NDIS czy obydwa tryby, definiuje firmware. Np. firmware od Orange Polska miał NDIS i RAS, firmware od Cyfrowego Polsatu ma RAS, firmware od Swisscom ma NDIS i RAS, ale modem zachowuje się zupełnie inaczej i mając wgrany dashboard CP czy Orange nie wystartuje do instalacji.
ODPOWIEDZ