Huawei E5776

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Charper
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2010-11-06, 17:12
Lokalizacja: sochaczew

Huawei E5776

Post autor: Charper »

Witam, kupiłem mobilny router taki jak w tytule i mam kilka pytań, mianowicie:
był kupiony i używany w plusie a ja chciałem go używac w play. gdy chcę zmienić tryb połączenia, np. ustawić na sztywno LTE albo 3G to opcje są wyszarzone, zablokowane. Da się coś z tym zrobić? Próbowałem sterowac routerem za pomocą TopNetInfo ale program jeszcze tego routera chyba nie obsługuje. Np. nie mogę wymusić tylko LTE albo wybranych pasm WCDMA.
Druga sprawa, czy da się wyłączyć w nim WiFi? iestety w menu konfiguracyjnym nie wypatrzyłem takiej opcji. Będę próbował ten router podłaczyc do dotychczasowego routera, który poda mi Internet po Ethernet do mojego komputera, 3 ściany dalej. Niestety taki jest mój wymóg bo zależy mi żeby internet na komputerze działał jak najlepiej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E5776

Post autor: matek451 »

Po co kupiłeś mobilny router MiFi jak potrzebujesz portów LAN. Popełniłeś błąd.Teraz będziesz musiał kupić jeszcze drugi router, który po USB obsłuży ten E5776. WiFi na nim nie wyłączysz będą dwie sieci i podwójny NAT. TNI nie obsługuje tego MIFi spróbuj LTEWatchH http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php Może zadziała z E5776, pozwala wymuszać konkretne pasma LTE i monitoruje sygnał. Oczywiście można zmienić na OFW wybór sieci ale router musi być rozłączony z siecią.
Charper
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2010-11-06, 17:12
Lokalizacja: sochaczew

Re: Huawei E5776

Post autor: Charper »

Spodziewałem się, że mój tp-link mr3220 pracujący pod kontrolą GargoylePL da sobie z nim radę, a MIFi służyłby mi jako godny zastępca mojego huawei e173-s2 który obsługiwał HSPA+ do 7,2Mbps. Niestety dotychczasowy router rozpoznaje modem i podaje takie rzeczy jak siłę zasięgu i technologię transferu ale nie łączy się z siecią.
Szczerze to nie zauważyłem żeby był w menu konfiguracyjnym jakiś przycisk do rozłączenia połączenia z internetem, ale zrobiłem mały myk dzięki czemu mam na stałe wymuszone 3G i nie ma problemów z siecią. Wcześniej było tak, że mimo odległości 20km od najbliższego nadajnika LTE modem łączył się z tą siecią (dzięki antenie panelowej rzecz jasna) na chwilę a potem gubił sygnał i pokazywał brak sieci przez jakies dwie minuty.
Mianowicie mozna utworzyć nowy profil połaczenia i po zapisaniu przez krótka chwilę można zmienić tryb połączenia.

Przyznam, że jestem zadziwiony jak mało opcji konfiguracyjnych ma ten routerek, ale swoje zadanie spełnia.
Obrazek

Mam jeszcze takie pytanie. Czy dałoby się ze starego routera zrobić przekaźnik sieci bezprzewodowej żeby rozszerzyć jej zasięg?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E5776

Post autor: matek451 »

MR-3420 z Gargoyle obsłuży ten E5776. w tym celu musisz skonfigurować od nowa MR-3220. W tym celu w zakładce WAN jako połączenie wybierz DHCP(kablowe) a jako interfejs WAN wybierasz wan0. Istotne też aby E5776 miał inny adres LAN niż 192.168.1.1 jaki jest ustawiony domyślnie w Gargoyle na MR-3420. Możesz zmienić na E5776 lub routerze.
ODPOWIEDZ