Huawei E5330Bs-2 szlag mnie trafi.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jakubp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-03, 19:51

Huawei E5330Bs-2 szlag mnie trafi.

Post autor: jakubp »

Witam, nabyłem Huawei E5330Bs-2. Podłączyłem pod USB, otworzyła mi się przeglądarka i strona panelu administracyjnego modemu (play, ale bez simlocka). Nic nie konfigurowałem ani nie robiłem, sprawdziłem czy udaje się połączyć z wi-fi lecz po jakiejś godzinie już nie mogłem wejść na stronę startową panelu administracyjnego. Po podłączeniu modemu lub wpisaniu 192.168.8.1 lub 192.168.9.1 wyskakuje szara strona firefoxa "Połączenie zostało zresetowane". (win 8.1)

Podłączyłem sie więc pod inny laptop (win 7) zalogowałem się szybko do panelu administracyjnego, wpisałem dane dla ALDITALK i zabrałem skonfigurowany modem do pracy 9win 8.1) (niemcy). Już na miejscu podłączyłem modem do lapka którego używam w pracy, zainstalowało się co trzeba, zalogowałem się do panelu administracyjnego i kliknąłem wiadomości sms, bo jakaś przyszła. No i myślał, myślał i w końcu pokazało się "Połączenie zostało zresetowane". I za cholere od tamtego czasu nie moge sie zalogować do panelu administracyjnego. Jak włącze modem to można połączyć się z jego wifi, jak podepne pod USB to pokazuje mi połączenie lokalne ale w obu przypadkach automatycznie startuje przeglądarka z kartą 'błąd wczytywania strony' 'Połączenie zostało zresetowane'. Połączenie jest 'bez dostępu do internetu, lecz pewnie coś źle skonfigurowałem (i teraz nie mogę poprawić konfiguracji).

Jak w kartach sieciowych odinstaluje karte sieciową huawei to po podłączeniu modemu w moim komputerze pojawia sie dysk z ikonką play i modem instaluje sobie sterowniki. Jak sie zainstaluje, na 'zawsze' znika z mojego komputera startując przeglądarkę z tym samym błędem....

Pomoże mi ktoś jak to ogarnąć? a. i przypadkiem odinstalowałem sterownik od wi-fi, ale to później już. jutro jak bede miał nową porcje transferu to sciągne i zainstaluje:)
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E5330Bs-2 szlag mnie trafi.

Post autor: jakubd »

Adres E5330 to domyślnie 192.168.8.1 - innych nie ma co próbować, o ile nie jest to jakaś dziwna wersja.
Zrób mu przywrócenie ustawień fabrycznych (guzik reset jest pod klapką baterii, ale obok niej).

Jeżeli po tej operacji będzie to samo, także z inną kartą SIM - zwróć router sprzedawcy.
jakubp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-03, 19:51

Re: Huawei E5330Bs-2 szlag mnie trafi.

Post autor: jakubp »

Problem rozwiązany. Po odinstalowaniu kaspersky antivirus 2016 wszystko zaczęło śmigać. Podkreślam, że samo wyłaczenie wszystkich wariantów ochrony nie pomogło!

Dzwoniłem do supportu kaspersky i powiedzieli, że problem jest im znany i polecili zainstalować wersję z 2015 roku (podkreślali, że ochrona nie ulegnie zmianie). Zainstalowałem 2015 i wszystko działa.
ODPOWIEDZ