E3372 nie można zalogować, nie działa strona WEBUI

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ruki1989
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-12-14, 00:44

E3372 nie można zalogować, nie działa strona WEBUI

Post autor: Ruki1989 »

Po poradzie przenoszę swój wątek do nowego tematu:


Witam. Zakupiłem na aukcji modem pod brandem Megafonu E3372 (pod klapką M150-2).
http://allegro.pl/show_item.php?item=5814219108
Niestety mam z nim problem uniemożliwiający jakiekolwiek z niego korzystanie. Po podłączeniu zostały zainstalowane sterowniki lecz nie może się zalogować i po wpisaniu adresu 192.168.8.1 nie otwiera żadnej strony. Próby wykonywałem na dwóch różnych komputerach z Windows 10 i Windows 7. Modem jest wykrywany w komputerze, urządzanie odpowiada też na ping, lecz nie da się do niego zalogować. Także próbowałem z kartami SIM Aero2 oraz T-mobile jak również bez włożonej karty. Próbowałem też z pobranym z Internetu programem Mobile Partner lecz pojawia się komunikat, że urządzenie zostało odłączone. Konfliktu IP nie ma, jak również ten sam problem jest na różnych komputerach.
Zastosowałem się też do porady przesłanej przez sprzedającego, lecz mimo każdej metody nadal nic się nie zmieniło.
Metoda przesłana poniżej:
z preglądarki internetowej adres 192.168.0.1
zasilanie sieciowwe lapka
inny port USB
uruchomienie modemu bez karty USIM
uruchomienie modemu z kartą SIM innego operatora
sprawdznie czy inne urządzenia sieciowe zainstalowane w lapku nie używają adresu IP z grupy 192.168.0.x

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=10530&start=15


E3372 JEZELI NIE OTWIERA STRONY HILINK WYLACZONY DHCP przez uzytkownika
Do mojego modemu loguję się na adres IP: 192.168.8.1
Po wyłączeniu w WEBUI modemu "DHCP server" nie mogłem się dostać do modemu.
Modem pracował (łączył się z internetem) ale nie miałem do niego dostępu.
Poradziłem sobie tak :
- otwórz w komputerze "połączenia sieciowe"
- zmień ustawienia karty sieciowej
- kliknij we Właściwości "Połączenie lokalne" (mam nadzieję, że jest utworzone tylko jedno takie połączenie)
- kliknij (zaznacz) na Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)
- kliknij Właściwości
otworzy się okno Właściwości tego protokołu
wpisujemy adres ip 192.168.8.2
maska podieci 255.255.255.0
bramka domyslna 192.168.8.1
od tego momentu strona hilink bedzie sie juz otwierac i MODEM DZIALA
To moje pierwsze doświadczenie z Internetem mobilnym w komputerze to też nie posiadam zbyt wielkiej wiedzy. Co do dzisiejszych obserwacji, po kilkunastokrotnym odświeżaniu strony 192.168.0.1 zaskoczyło tylko kremowe tło, po czym przy kolejnym odświeżeniu ponownie brak połączenia. Z włożoną kartą Aero2 dioda mruga pojedynczo na niebiesko co 2 sekundy, natomiast z kartą T-mobile podwójne mrugnięcie w kolorze zielonym co 2sek. Pomysłów mi totalnie już brakło, także będę wdzięczny za pomoc w uruchomieniu tego modemu. Pozdrawiam

EDIT:

Po wyłączeniu w lapku karty WIFI i podłączeniu modemu, w wierszu poleceniem wpisałem ipconfig/all i taki o to efekt w linku poniżej:
https://goo.gl/photos/noXGvTwjVVsvF9oAA

Dodam jeszcze, że dziś próbowałem jeszcze raz tego samego na laptopie z Windowsem XP oraz w pracy na stacjonarce z Windows 7, która nigdy nie miała podłączonego Internetu, ani konfigurowanej sieci. Efekt na wszystkich komputerach ten sam.
kiko80
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-09-13, 07:00
Lokalizacja: nie wiem

Re: E3372 nie można zalogować, nie działa strona WEBUI

Post autor: kiko80 »

Czy była próba wgrania FW, oraz czy nie myślałeś o odesłaniu modemu do sprzedającego
esc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-12-13, 09:37

Re: E3372 nie można zalogować, nie działa strona WEBUI

Post autor: esc »

Ruki1989 ipconfig wykazuje ze modem dziala i twoja karta sieciowa dostaje adres 192.168.8.100 a modem siedzi na 192.168.8.1 i tam go powinienes szukac. Pytanie dlaczego sie automatycznie nie uruchamia badz nie uruchamia na zadanie. Byc moze tak jak napisal kolega powyzej ktos wgrywal oprogramowanie ale z kolei sam wiem ze jak ktos faktycznie probowal i sie nie udalo to owszem webui sie nie pojawi ale dioda przewaznie miga szybko na zielono.

A moze na tych 2 komputerach masz jakies specyficzne oprogramowanie antywirusowe czy tam jakie co ci blokuje akcje uruchamiania modemu.
Ruki1989
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-12-14, 00:44

Re: E3372 nie można zalogować, nie działa strona WEBUI

Post autor: Ruki1989 »

kiko80, nie próbowałem niczego wgrywać do tego modemu. Napisałem do sprzedającego, a ten odpowiedział standardowo, że wszystkie modemy są sprawdzane.

esc, co do diody to z kartą t-mobile miga podwójne co dwie sekundy na zielono, z kartą aero2 miga pojedynczo na niebiesko co 2sek. Na komputerach mam jedynie Avasta i także wyłączyłem wszystkie zapory (avasta i systemową) na wypadek, gdyby to one były przyczyną. Wczoraj próbowałem jeszcze na dwóch innych komputerach w pracy (lapek z windows xp i stacjonarka, nieskażona żadnym oprogramowaniem, antywirusem, a także nie podłączana do jakiejkolwiek sieci z windowsem 7 - praktycznie czysty system/dziewica). Na wszystkich komputerach ten sam efekt. Po podłączeniu modemu automatycznie otwiera przeglądarkę z adresem IP 192.168.8.1/?version=22.001.22.03.1202. Ale poza uruchomieniem przeglądarki nic się nie otwiera (brak połączenia). Po ręcznym wpisaniu samego IP w adresie także nic, próbowalem również zaczynając od http. Na adresie 192.168.0.1 po kilkunastokrotnym odświeżaniu i długim ładowaniu jedynie raz pojawiło się kremowe tlo, kolejne odświeżenie i brak połączenia. Sprawdzałem na firefoxie i explorerze.
kiko80
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-09-13, 07:00
Lokalizacja: nie wiem

Re: E3372 nie można zalogować, nie działa strona WEBUI

Post autor: kiko80 »

Odstępuj od umowy bo jakiś fake ci wcisną
Po zdjęciu obudowy poza imei jakie są tam oznaczenia
A może on ci sprzedał wersję non hilink i by ten modem zadziałał potrzebny jest mobile partner??
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: E3372 nie można zalogować, nie działa strona WEBUI

Post autor: radius »

Odinstaluj za pomocą jakiegoś menadżera, np. Revo Uninstaller wszystko co z tym modemem jest związane.

Odepnij go od portu USB. Pobierz te sterowniki: http://www.mediafire.com/download/ch7s4 ... .04.00.zip

Jak donosi Tosiek: " trzeba odpalić plik DriverSetup i czekać aż skończy się proces devsetupXX.exe."

Po zakończeniu procesu podłącz modem i niech się zainstaluje.

Pobierz MDMA i zobacz czy Ci go wykryje: http://nerve.org.za/mdma/download/mdma1103.zip

Jeśli tak to Kolega wyżej słusznie informuję, że to nie jest HiLink.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
esc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-12-13, 09:37

Re: E3372 nie można zalogować, nie działa strona WEBUI

Post autor: esc »

Nie no nie patrzyliscie na to co wklejal z ipconfig ? ewidentnie jest to HiLink i nawet cos dziala byc moze nie do konca, ale widac ze cos czyli urzadzenie ma 192.168.8.1 i komp dostaje 192.168.8.100. Pewnie cos ma zchrzanione webgui no i teraz pozostaje pytanie czy da sobie sam chlop rade czy lepiej odeslac. Sam wiem po sobie robiac ostatnio 3372h-153 ze opisy maja sporo bledow i przewaznie najpierw trzeba uwalic sprzet zanim sie go postawi na nogi.
kiko80
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-09-13, 07:00
Lokalizacja: nie wiem

Re: E3372 nie można zalogować, nie działa strona WEBUI

Post autor: kiko80 »

Patrzyliśmy ale skoro na tylu kompach nie trybi więc rozważam inne opcje
Ruki1989
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-12-14, 00:44

Re: E3372 nie można zalogować, nie działa strona WEBUI

Post autor: Ruki1989 »

kiko80, pod klapką poza numerem IMEI znajduje się: "S/N: L8FDW14B29001431" , M150-2 i na samej klapce nazwa sieci Megafon
Ruki1989
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-12-14, 00:44

Re: E3372 nie można zalogować, nie działa strona WEBUI

Post autor: Ruki1989 »

Z mobile parneterem również próbowałem i wyskakiwał błąd, że modem jest odłączony.
ODPOWIEDZ