Modem e398 - jego funkcjonalność po zdjęciu SimLocka

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Modem e398 - jego funkcjonalność po zdjęciu SimLocka

Post autor: renvin »

Hej!
Przymierzam się do zmiany operatora z obecnego CP. Posiadam modem Huawei e398 oraz router Edimax Lt-6048n. Mam zamiar korzystając z uprzejmości kolegów z forum. Zdjąć Simlocka i używać tego zestawu z nową anteną w sieci Orange/Play/Plus. Chciałem się jednak spytać, bo do tej pory nie interesowałem się tym jak to wygląda. Jak zdejmę simlocka to jak mogę ustawić odpowiednio wymuszanie LTE oraz punkt dostępu (z tego co wiem trzeba zmienić z cp.internet na internet) nie korzystając z oprogramowania CP? Jeśli jest do tego program to czy zapisuję on zmiany w modemie, tak abym mógł go wpiąć w router edimaxa, który również ma oprogramowanie CP(czy jest to jakaś przeszkoda)? Chciałbym ustawić raz i żeby zapamiętał, ponieważ z Internetu mobilnego korzystają głównie rodzice, którzy nie poradzą sobie z konfiguracją i jakimikolwiek zmianami.

Byłbym wdzięczny za wskazówki, bo przed zakupem anteny i testowaniem chciałbym mieć pewność, że ten sprzęt będzie współpracował.
ODPOWIEDZ