Edimax lt-6048n jak wymusić LTE, problem.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Edimax lt-6048n jak wymusić LTE, problem.

Post autor: renvin »

Cześć!
Posiadam router ww. router i chciałbym wymusić na nim tylko LTE, niestety w ustawieniach mam tylko taką opcję:
http://zapodaj.net/e8266512b7db7.png.html

Czy jakaś nowsza wersja ma osobną opcję LTE? Warto wgrać najnowszą, jak na tej router poprawnie działa? Czy jak ściągnę ze strony edimaxa firmware to czy będzie on inny (tj. niededykowany dla CP)?
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Re: Edimax lt-6048n jak wymusić LTE, problem.

Post autor: renvin »

Panowie, da radę jakoś wymusić samo LTE innym oprogramowaniem czy pozostaje wierzyć, że sam będzie sie w nią przełączał. Chciałbym korzystać z RBM, więc wymuszenie byłoby nawet wskazane. Może warto zmienić router? Tylko na jaki? Modem mam e398, więc mógłby być bez modemu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26147
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Edimax lt-6048n jak wymusić LTE, problem.

Post autor: wojteks »

LTE wymuszasz w modemie a nie routerze, wymuś jak modem jest podłączony do komputera i sprawdź po przełożeniu modemu do routera.
Nie pomagam na PW!
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Re: Edimax lt-6048n jak wymusić LTE, problem.

Post autor: renvin »

No tak, tylko skoro z poziomu routera mogę zmieniać apn i również lte/3g/hspa+ lub cdma2000, to wydawało mi się, że to router narzuca ustawienia, czy moje myślenie jest błędne?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26147
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Edimax lt-6048n jak wymusić LTE, problem.

Post autor: wojteks »

Nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział, nie mam takiego sprzętu żeby to sprawdzić.
Nie pomagam na PW!
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Re: Edimax lt-6048n jak wymusić LTE, problem.

Post autor: renvin »

Niestety ciężko stwierdzić czy jest LTE czy 3G, kolor diody po podpięciu do laptopa modemu (e398) dla obu technologii jest niebieski, więc jak podłącze pod router tym bardziej nie jestem w stanie powiedzieć w jakiej technologii nawiązano połączenie. Pozostaje chyba zmiana routera gdzie mogę wymusić LTE.
ODPOWIEDZ