HUAWEI E1820 Plus nie chce współpracować z EDIMAX 3G-6200N

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
siemka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-24, 21:44
Lokalizacja: lublin

HUAWEI E1820 Plus nie chce współpracować z EDIMAX 3G-6200N

Post autor: siemka »

Witam serdecznie
Wiem, że opisywane były już na forum podobne problemy z tym modemem, niestety zastosowałem się do opisanych tam sugestii i nadal "pupa blada :("
Wspomniany modem pochodzi z legalnej dystrybucji Plusa z roku 2010 przez 2 lata trwania umowy działał bezproblemowo właśnie z Edimaxem 3g-6200n. Nigdy nie był "kombinowany", po zakończeniu umowy z plusem zastosowałem w nim kartę Orange a później Bluconnect i zawsze efekt super, wystarczyło umieszczenie w slocie USB routera Edimax i po kilku chwilach pojawiało się bardzo stabilne połączenie. Od ostatnich 2 lat używałem go sporadycznie, właściwie tylko w sytuacja awarii zasadniczego internetu radiowego. Nagle przestał widzieć kartę sim w laptopie z win 7 64, zakupiłem nową i aktywną kartę Plusa i też nic. Zainstalowałem w Edimaxie i nic......dodam, że inny modem huawei e180 działa świetnie w laptobie i edimaxie wiec wykluczam awarię routera.
ustawienia routera:
APN internet ( próbowałem też www.plusgsm.pl)
AT DIAL *99# ( próbowałem także *99***!#)
PIN - karta go nie ma więć pozostawiam puste
login - puste pole (próbowałem także plusgsm)
hasło - puste pole (próbowałem także plusgsm)
W zakładce status , modem jest widziany przez router, rozpoznaje jego IMEI ale nie widzi żadnej sieci.
W modemie przetestowałem wszystkie dostępne karty PLUS, TMOBILE, HEYAH,PLAY ......brak sygnału
Dodam, że laptop widzi modem podpięty do usb jako pamięć podręczną

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26147
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: HUAWEI E1820 Plus nie chce współpracować z EDIMAX 3G-6200N

Post autor: wojteks »

siemka pisze:Nagle przestał widzieć kartę sim w laptopie
Zepsuł się prawdopodobnie.
siemka pisze: pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Kup nowy/współczesny modem.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ