Modem LTE Dual sim istnieje coś takiego?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kosteko

Modem LTE Dual sim istnieje coś takiego?

Post autor: kosteko »

Przydał by mnie się modem LTE dual sim. Tak żebym mógł się przełączać między kartami. Testował ktoś może czy działają adaptery dual sim takie jak do telefonu? Co przełącza się krótkim kodem? Obecnie mam modem Huawei E3372. Na aliexpress znalazłem taki wynalazek niestety nie jest napisane jak tam wygląda obsługa 2 kart sim czy 2 są aktywne czy trzeba się przełączać. No i trzeba było by go rozebrać żeby podpiąć zewnętrzną antenę
Link do wynalazku:
http://www.aliexpress.com/item/New-LTE- ... eb201560_5
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem LTE Dual sim istnieje coś takiego?

Post autor: onken »

A nie taniej i lepiej uzyc dwoch osobnych modemow ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
kosteko

Re: Modem LTE Dual sim istnieje coś takiego?

Post autor: kosteko »

Modem mam podłączony do anteny i do chińskiego routera WT3020 jak bym mógł podłączyć do tego WT3020 2 modem przez HUB USB i podłączyć go do tej samej anteny to było by fajnie, Ale takiej opcji raczej niema. Najbardziej pasował by mi adapter Dual Sim ale czy zadziała?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem LTE Dual sim istnieje coś takiego?

Post autor: ja.michal »

Przy cenach tych wynalazków chyba taniej wyjdzie kupić drugą antenę. ;) Kiedyś chyba ktoś na forum na jakimś modemie Huawei próbował adaptera na dwie karty SIM, ale on nie działał bo modem nie ma tymi kartami jak zarządzać.
artgast
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-10-30, 16:35

Re: Modem LTE Dual sim istnieje coś takiego?

Post autor: artgast »

onken pisze:A nie taniej i lepiej uzyc dwoch osobnych modemow ??
Mam pytanie do kolegi .
Jak skonfigurować dwa modemy pracujące na jednym routerze ?? Jaki trzeba mieć do tego router, żeby tak jak u kolegi wykorzystać sobie taki miks dwóch operatorów ??
Obrazek
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem LTE Dual sim istnieje coś takiego?

Post autor: ja.michal »

Na OpenWRT można takie rzeczy robić. Ustawiasz czy ma być jedno łącze jako główne, a drugie jako awaryjne czy obydwa mają być obciążane jednocześnie, itd.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem LTE Dual sim istnieje coś takiego?

Post autor: onken »

Dokladnie tak jak napisal Michal. Sam tak mam od ponad 1.5 roku i sobie chwale :-)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
kosteko

Re: Modem LTE Dual sim istnieje coś takiego?

Post autor: kosteko »

Chyba jednak 2 modemy to lepszy pomysł zwłaszcza że ceny spadły. Możecie coś więcej o tym powiedzieć jak działa ta opcja że 2 są obciążone jednocześnie? Np. pobieram coś i idzie z 2 modemów z max prędkością? załóżmy że pobieram 2 filmy Czy raz z jednego raz z drugiego? Jak jest ze stabilnością są jakieś problemy? Czy muszę coś robić żeby korzystać z 2 na raz czy dzieje się to automatycznie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem LTE Dual sim istnieje coś takiego?

Post autor: matek451 »

Zainteresuj się routerem Asusa RT-N18 http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 22991.html nawet na OFW ma load balance.
ODPOWIEDZ