Karta WWAN do netbooka bez wbudowaniej takowej karty

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kepak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2013-12-15, 10:20
Lokalizacja: Łódź

Karta WWAN do netbooka bez wbudowaniej takowej karty

Post autor: kepak »

Witam
Zakupiłem ostatnio na Allegro netbooka Toshiba NB500 po bardzo atrakcyjnej cenie i teraz trochę teoretyzuje sobie (laptop jeszcze mi nie przyszedł) na temat dorzucenia do tego netbooka kartę WWAN. Przeczytałem ,że w tym modelu były stosowane karty ERICSSON F3307, i takowa wymontowana z HP kosztuje obecnie ok 30 zł. Złącze na kartę sim mam, niestety oglądałem filmy na YT nt. rozebrania tego netbooka i nie widzę tam anteny wwan. Jest tylko metalowa blaszka na której ma trzymać się karta (nie wiem , na karcie fragment w który wkręcam śrubkę jest pozłacany, może ona służy jako antena ?). Do karty wifi wychodzą dwa kabelki na antenę).
Czy da się może jeden kabelek z anteny wifi podłączyć do WWAN?
Jeśli nie to jaką antenę dokupić?
Trzeba się przedzierać tą anteną aż na klapę, czy teoretycznie mógłbym ją zostawić pod klapką?
Czy Toshiba nie będzie się kłócić z kartą przeznaczoną do HP?
Jaką antenę muszę kupić ?

Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Karta WWAN do netbooka bez wbudowaniej takowej karty

Post autor: wojteks »

Najpierw sprawdź czy ten konkretny laptop ma gniazdo WWAN zamontowane. Dopiero jak będziesz pewien że gniazdo WWAN i czytnik SIM są na miejscu możesz zastanawiać się nad kartą WWAN i antenami.
Nie pomagam na PW!
kepak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2013-12-15, 10:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Karta WWAN do netbooka bez wbudowaniej takowej karty

Post autor: kepak »

Jest oczywiście gniazdo i jest czytnik.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Karta WWAN do netbooka bez wbudowaniej takowej karty

Post autor: wojteks »

To może anteny też są.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Karta WWAN do netbooka bez wbudowaniej takowej karty

Post autor: ja.michal »

Nie wiem jak Toshiba, ale HP i Lenovo/IBM mają karty WAN dedykowane, w biosie jest White list. Bez modyfikacji biosu, o ile w ogóle jest ona możliwa, może nie być możliwości włożenia innego modułu poza dedykowanym.
W Polsce generalnie kiepsko z tymi modułami. Popatrz na eBay z zaznaczoną opcją dostępności dla polski przy wyszukiwaniu.
ODPOWIEDZ