Huawei E3372 + TP-Link MR3420 v2 - Internet rozłącza co jakiś czas

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mateusz1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-01-13, 19:48

Huawei E3372 + TP-Link MR3420 v2 - Internet rozłącza co jakiś czas

Post autor: mateusz1 »

Witam, posiadam zestaw Huawei E3372 z Play oraz router TP Link MR3420 v2. Mój problem polega na tym że co jakiś czas mam brak internetu, potrafi zaniknąć i nie wrócić, muszę zresetować router wtedy wraca. Gdy zanika internet, niebieska dioda na modemie cały czas się świeci czyli tak jakby sygnał był. Na routerze mam wgrany soft Gargoyla a modem podłączony do routera jest bezpośrednio. Do najbliższego nadajnika mam ok. 4-4,5km a transfery są masakryczne niskie, owszem zdarza się że czasem są wyższe (zazwyczaj max do 7mb) ale jedynie wieczorami i nie zawsze ("raz na ruski rok"). Internet jest czasami z 20min, potem nie ma, a czasami 1h,2h jest i znowu nie ma, i tak w kółko muszę resetować router aby wrócił. Wiem że ten router nie jest jakiś zbytnio dobry w dodatku w połączeniu z modemem LTE no ale chciałbym żeby ten internet w miarę chodził i się nie rozłączał, bo co chwile biegać góra dół i resetować router to trochę nie bardzo. W ustawieniach routera siłę sygnału zawsze pokazuje ok 35-38% a czasami 45% i raczej nigdy wyżej. Czy można coś zrobić, aby internet nie zanikał co chwile, ewentualnie co powoduje jego zanikanie skoro dioda dalej świeci?
Ostatnio zmieniony 2016-01-13, 20:31 przez mateusz1, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E3372 + TP-Link MR3420 v2 - Internet się rozłącza co jakiś czas

Post autor: ja.michal »

Wygląda na to, że router nie wyrabia z zasilaniem modemu. Potrzebny aktywny hub.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E3372 + TP-Link MR3420 v2 - Internet rozłącza co jakiś czas

Post autor: dzejk »

a jesteś w stanie wtedy zalogować się do panelu routera i sprawdzić logi ?
Polecam też oddalić modem od routera poprzez kabel usb, np. na metr - u mnie poprawiło to transfery.
mateusz1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-01-13, 19:48

Re: Huawei E3372 + TP-Link MR3420 v2 - Internet rozłącza co jakiś czas

Post autor: mateusz1 »

Jak nie ma neta to na router normalnie mogę wejść więc zapewne logi mogę zrobić. Próbowałem oddalić modem metrowym kablem usb ale niestety nie chce się wtedy połączyć, ciągle miga niebieska dioda.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E3372 + TP-Link MR3420 v2 - Internet rozłącza co jakiś czas

Post autor: dzejk »

masz problem z zasilaniem - na małe odległości od nadajnika port usb routera daje radę, ale przy 4km już niekoniecznie. Kup hub aktywny, czyli taki z własnym zasilaczem.
ODPOWIEDZ