E3372s-153 problem.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

E3372s-153 problem.

Post autor: Ridix »

Posiadam modem e3372s-153 i antenę dualną Cybertecha po wpięciu anteny w gniazdo od strony diody w modemie,sygnał i parametry są w normie lecz transfer jest prawie zerowy dla obu anten,gdy podłącze anteny do drugiego wejścia to wszystko jest ok,winy anteny nie posądzam bo działa lecz modem.Gniazda są w porządku,bo jest sygnał więc w czym rzecz ?,coś czytałem o końcówkach mocy bo miałem kiedyś antenę magnetyczną na pierwszym złączu,ale nie powinno być raczej sygnału.Modem jest sieci LMT ,niby mam rękojmie rok,ale czy warto go reklamować ?.

edit:
Patrzyłem na samym konektorze i działa internet.
Jeżeli wepnie się tylko jeden kabel,obojętnie który od anteny dualnej do gniazda 2,to działa tylko sygnał a internet nawet na stronach www się zacina,gdy podepnę obojętnie którą antenę do wejścia 1 to wszystko jest ok,tak samo jak są dwie anteny wpięte.Może tak Cybertech ma,sprawdzał ktoś takie coś z Anteną dualną Cybertecha na tym modemie.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: E3372s-153 problem.

Post autor: radius »

Tyle zdań, a nic nie można zrozumieć. Wpinasz jeden przewód w gniazdo A, a drugi w gniazdo B. Jednocześnie. I to cała filozofia.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: E3372s-153 problem.

Post autor: Ridix »

radius widocznie tak ma być z tego co widzę.
Najprościej
1.Wejście A i B są takie same poziomy sygnału po podłączeniu jednej z anten na przemian.
2.Po wpięciu jednej anteny do wejścia A na przemian jest sygnał i transfer szybki około 20 Mbps
3.Po wpięciu jednej anteny do wejścia B na przemian jest taki sam sygnał jak na wejściu A lecz transfer wynosi 0 lub 0.2 Mbps.

Prościej się nie dało tego opisać,kiedyś kupiłem antenę magnetyczną i robiłem testy dopinając druty by powiększyć sygnał i myślałem że coś popsułem.
ODPOWIEDZ