Huawei B315 - podłączenie telefonu analogowego ?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
langolier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-02-26, 10:04

Huawei B315 - podłączenie telefonu analogowego ?

Post autor: langolier »

Witam
ten router posiada gniazdo telefoniczne. Czy jeśli podłączę do niego zwykły telefon analogowy to będę mógł wykonywać połączenia głosowe z numeru zainstalowanej w routerze karty SIM ?
Chodzi mi o to, czy po zainstalowaniu w nim np. karty SIM od "Play stacjonarnego" będę mógł używać zwykłego telefonu analogowego, podłączonego do tego gniazdka ?
Czy też muszę wykupić usługę VOIP ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei B315 - podłączenie telefonu analogowego ?

Post autor: krystianb »

B315 ma chyba tylko voip, nawet jakby miał bramkę gsm to używanie go w tym celu było by marnotrawstwem. Starsze sprzęty z bramką gsm można kupić za grosze.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
langolier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-02-26, 10:04

Re: Huawei B315 - podłączenie telefonu analogowego ?

Post autor: langolier »

Używam tego sprzętu zgodnie z głównym przeznaczeniem, tzn. jako routera dostępowego do internetu.
Moje pytanie dot. wykorzystania go np. w pilnej potrzebie, jako dodatkowej funkcjonalności.
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Huawei B315 - podłączenie telefonu analogowego ?

Post autor: Nightmare »

Router ma teoretycznie bramkę voip, ale wiele posiadaczy tego routera ma problem z działaniem voip na tym sprzęcie.
Możesz próbować, wiem że Halonet działał, z Happycall są problemy.

Ja od kilku lat mam numer w Happycall, sprzęt do voip to Siemens Gigaset A580IP. Zero problemów. Działało to na necie CDMA z Orange, działa jeszcze lepiej na necie z Play.

Do voip nie musisz wkupywać usługi. Przetestuj Happycall, po rejestracji dostajesz 1 zł na konto do testów.
Jak dla mnie bardzo fajny operator, jedyny wymóg to doładowanie za minimum 5 zł w ciągu roku, aby utrzymać numer telefonu. Nie trzeba płacić haraczu co miesiąc. Doładowujesz - rozmawiasz.
Huawei B715 + 2xATK-504
Krak09
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2015-07-14, 20:22
Lokalizacja: Krakow

Re: Huawei B315 - podłączenie telefonu analogowego ?

Post autor: Krak09 »

Tak, po podłączeniu zwykłego telefonu analogowego do gniazda telefonu routera B315 będziesz mógł wykonywać połączenia głosowe z numeru zainstalowanej w routerze karty SIM. To działa i nie musisz mieć a w tym przypadku wykupionej żadnej usługi voip.
Angela86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-04-19, 12:05

Re: Huawei B315 - podłączenie telefonu analogowego ?

Post autor: Angela86 »

Witam!

W tym samym temacie. Właśnie podpisałam umowę w Plusie na internet stacjonarny. Wybrałam właśnie router Huawei B315.
Z poprzednich postów dowiedziałam się, że wykorzystując kartę sim zamontowaną do tego routera (oczywiście po uprzednim podłączeniu telefonu stacjonarnego/analogowego) mogę wykonywać i odbierać połączenia głosowe. Interesuje mnie jednak, czy za takie wykonywanie połączeń będą pobierane jakieś opłaty? Np jak za połączenie wychodzące w standardowej ofercie na kartę? Czy z racji tego, że wszystko dzieje się internetowo, takie połączenia będą darmowe?
I jeszcze jedno, choć może już nie tak istotne - czy w taki sposób mogę też dzwonić na zagraniczne komórki?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B315 - podłączenie telefonu analogowego ?

Post autor: onken »

Hmm, chyba w tej samej cenie mogłaś wybrać E5186....

Co do Voip, to nie ma nic za darmo, musisz mieć konto Voip u jakiegos operatora.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B315 - podłączenie telefonu analogowego ?

Post autor: wojteks »

Angela86 pisze: czy za takie wykonywanie połączeń będą pobierane jakieś opłaty?
Tak, jest płatne, kilka-kilkadziesiąt groszy za minutę w zależności od tego gdzie dzwonimy. Dokładne ceny poznasz w cennikach operatorów VoIP.
Angela86 pisze:czy w taki sposób mogę też dzwonić na zagraniczne komórki?
Tak ale cena jest zwykle wyższa niż na stacjonarne i tu też odsyłam do cennika dostawcy VoIP.
Nie pomagam na PW!
klaudek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-11-10, 10:54

Re: Huawei B315 - podłączenie telefonu analogowego ?

Post autor: klaudek »

ale jesli abonament przewiduje uslugi glosowe wtedy mozna wykonywac polaczenia bezposrednio z karty SIM,gdyz ten model ma bramke GSM i mozna np. korzystac no-limit voice na polaczenia krajowe do wszystkich za smieszne 25-30 PLN na miesiac,i nie trza sie rejestrowac w zadnych VoIPach,oczywiscie identyfikowani bedziemy numerem komorkowym.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B315 - podłączenie telefonu analogowego ?

Post autor: onken »

Ale to nie jest wtedy żaden VoIP, tylko normalne dzwonienie z karty SIM ( prawie jakbyś miał karte w telefonie )
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B315 - podłączenie telefonu analogowego ?

Post autor: wojteks »

Dodatkowo trzeba pamiętać że router przełączy się w UMTS (3G).
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B315 - podłączenie telefonu analogowego ?

Post autor: onken »

Właśnie, nie wolno wtedy wymuszac samego LTE bo raczej nie zadzwonimy wtedy nigdzie :)
ODPOWIEDZ