Huawei b315 jako USB Serwer DLNA/FTP a Android TV i VLC player

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wojtekdubisz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-03-20, 13:46

Huawei b315 jako USB Serwer DLNA/FTP a Android TV i VLC player

Post autor: wojtekdubisz »

Witam,

Posiadam Modem Huawei b315s-22. Telewizor Sony Android TV 50W809C,Playstation3 oraz Laptopa Toshiba C55-A z Windows 10.
Laptop Połączony z modemem przez WiFi, TV i PS3 przez Kabel.
Aktywowałem serwer Samba oraz DLNA, Dodałem użytkownika i połączyłem Laptopa z dyskiem sieciowym (jako FTP).

Na dysk w Modemie/Routerze wrzuciłem film + napisy z poziomu Laptopa(ten sam film z napisami działał podłączony przez USB).

Problem:
Z Poziomu TV, aplikacja Video widzi ścieżki, odtwarza film ,ale nie widzi napisów. Natomiast VLC widzi tylko ścieżki, ale nie widzi żadnych plików więc nie można nic odpalić.
Laptop widzi również Serwer DLNA, ale po wejściu do katalogu wideo, gdzie jest film nie widać napisów, nie można również nic wrzucić/usunąć.

Czy jest jakiś sposób żeby VLC z Android TV odtwarzał filmy z napisami z lokalizacji sieciowej(Router b315)?
Czy istnieje możliwość większej ingerencji w serwer DLNA zrobiony na routerze b315 z poziomu laptopa(np. usuń, wytnij, wklej...)
Czy musiał bym zrobić serwer DLNA na Laptopie?

Bardzo by mi zależało na możliwości wrzucenia plików (film+ napisy) z poziomu Laptopa, na serwer w modemie i odpaleniu tego przez VLC. Gdyż męczy mnie już ciągłe "nurkowanie" za telewizor z pendrivem.
ODPOWIEDZ