Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
charlie112

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: charlie112 »

No nie wiem. Może faktycznie trup, ale na moje oko nie odpalasz z igły. Port ma się pojawić od razu po włożeniu zwartego modemu do portu, a nie zdjęciu drucika. Popróbuj parę razy, nie zawsze się udaje wcelować. Spróbuj na innym kompie jeżeli masz taką możliwość. Tak jak pisałem - mnie udało się tak modem uwalić, że komp w normalnym trybie w ogóle modemu nie widział albo - tak jak Ty: nierozpoznane urządzenie. W zależności od tego co wgrałem. Prawidłowo odpalona igła wywoływała odpowiedni port.
lukkki
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2013-03-02, 21:08
Lokalizacja: EU

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: lukkki »

Acha od razu po wsadzeniu do usb a nie puszczeniu port się pojawić musi. Może być jeszcze tak, jak mówisz. Okej jeszcze zgłębię motyw igły i całą procedurę. Bo chyba innej możliwości nie widzę, bo chyba pin ten pierwszy skrajny i masę wtyk się zwiera.
Obrazek
charlie112

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: charlie112 »

Tak. No powiedzmy sekunda opóźnienia. Włóż bez igły i zobacz ile czekasz na pojawienie się portu. Przy igle ma być od razu. Jeżeli jest tak samo to źle zwarta igła.
lukkki
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2013-03-02, 21:08
Lokalizacja: EU

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: lukkki »

Ne wiem ile razy i jak bym się starał i celował i tak nie ma portu com tylko jest nieznane urządzenie:(
Obrazek
charlie112

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: charlie112 »

Od razu się to urządzenie pojawia, czy po paru sekundach? Sprawdź drucik, czy dobrze przewodzi. Jeżeli używasz takiego jak w pdfie to nożem obskrob go, bo może jest lakierowany i nie przewodzi.

Z ciekawości odpaliłem swój modem z igły - port pojawia się od razu. Włącz głośniki i słuchaj, bo system dźwiękiem Cię poinformuje. Udało mi się odpalić dopiero za 9 razem, a już się tej igły nastrzelałem, więc jak widzisz trzeba próbować. Zwarcie, wkładasz i słuchasz. Jak cisza przez sekundę to wyjmujesz i znowu. Aż za którymś razem komp od razu po włożeniu "powie", że wykrył nowe urządzenie.
lukkki
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2013-03-02, 21:08
Lokalizacja: EU

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: lukkki »

A tak z ciekawości masz hilink czy zwykły? Niestety od razu pojawia się nieznane urządzenie. Nie mam już siły do tego i szkoda nerwów. Swoją drogą dziwny sposób uwalenia, ponieważ kiedy wkładam kartę Aero to modem miga na pomarańczowo - wiadomo, że nie ma prawa migać na zielono czy turkusowo jak miałem w nim wymuszone Tylko lte w Webui. Natomiast kiedy wkładam kartę Play to miga na turkusowo czyli łapie zasięg lte. Modem żyje... ale brak jakiejkolwiek kooperacji z nim, strona 192.168.8.1 nie wchodzi...
Obrazek
charlie112

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: charlie112 »

Hilink. Spróbuj jeszcze na innym kompie. No jeżeli od razu Ci wyskakuje nierozpoznane to być może faktycznie kaput:(
Tak w ogóle to jak strzelasz z tej igły? Wyciągnąłeś modem z obudowy, metoda na dziurę czy bokiem drucik wciskasz?
lukkki
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2013-03-02, 21:08
Lokalizacja: EU

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: lukkki »

Rozkręciłem obudowę
Obrazek
lukkki
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2013-03-02, 21:08
Lokalizacja: EU

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: lukkki »

Moi drodzy SUKCES!
Nie wyrzucajcie starych komputerów stacjonarnych na śmietnik...
Mam w piwnicy stacjonarkę z Pentium 4 256 mb ramu i dyskiem chyba 60GB z Windowsem XP na pokładzie. Przypomniało mi się, że używałem go z moim starym modemem gsm, więc jakieś sterowniki do modemu już tam były (HUAWEI_DataCard_Driver). Użyłem metody z folderu e3372h-153_ratunek. Nie instalowałem żadnych gówien, sterowników pierdół! Po prostu metoda zwarcia pinu z masą na starym poczciwym kompie zadziałała i pojawił się port com: HUAWEI Mobile Connect- 3G PC UI Interface (COMX). Potem potrzebne mi były pliki balong_usbdload.exe i usblsafe.bin
Wydałem polecenie w konsoli: balong_usbdload -pX usblsafe.bin , wgrałem Webui: Update_WEBUI_17.100.06.00.03_V7R2_CPIO_Mod1.3 oraz następnie firmware: E3372h-153_Update_22.323.01.00.143_M_AT_05.01 i wszystko... przełożyłem modem z powrotem do lapka...
Jednak Windowsy 10 64 bitowe z napieprzonymi driverami czy same laptopy z niewiadomo jak zasilanymi gniazdami usb naspożyć mogą wam trudności.
Moi drodzy tylko samozaparcie, wytrwałość i dążenie do celu nawet w tak prozaicznych sprawach przynosi efekty, tak jak w życiu zresztą.
Obrazek
charlie112

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: charlie112 »

To raczej kwestia konkretnego kompa, a nie np. Windowsa 10, bo u mnie na tym systemie wszystko ładnie przechodzi.
Grunt, że się udało :) Czyli moja teoria, że na ten modem można wgrać nawet i "Przez twe oczy zielone" Akcentu jako firmware, a później odratować z igły jednak się sprawdza :)
andrew01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-01-05, 14:19
Lokalizacja: Polska

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: andrew01 »

Panowie,

proszę o pomoc, zakupiłem E3372 w wersji Hilink, i od razu wziąłem się za wgranie modowanego softu. Dostałem kod błędu 19. Jak przypatrzyłem się dokładniej to zauważyłem że modem ma wgrany jendnak firmware z początkiem 21 czyli nie Hilink. Modem wylądował mi w trybie download, z którego wyszedłem skryptem ВывестиИзРежимаЗагрузки.exe. Skoro już wiedziałem, że w modemie nie ma Hilinka to poszedłem instrukcją do przerabiania z noHilink na Holink. Wgrałem soft przejściowy, następnie wgrałem Firmware E3372h-153_Update_22.323.01.00.143_M_AT_05.01 i tu sukcesy się kończą. Nie mogę wgrać WebUI, plik Update_WEBUI_17.100.13.01.03_HILINK_Mod1.9, cały czas pojawia się Kod błedu 10 - nie znaleziono portu. Z tego co czytałem to kwestia sterowników ale już różne kombinacje próbowałem i dalej mam to samo. Próbowałem metoda na igłę od początku ale na Windows 10 pokazuje się tylko nierozpoznane urządzenie, a do XP na razie dostępu nie mam. Za wszelkie pomysły z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Andrzej
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: dzejk »

Sprawdź, czy widać literę wirtualnego cd-romu od modemu w spisie napędów windowsa. Jeśli tak, to zapamiętaj literę z dwukropkiem, np. E: i wpisz ją w skrypcie http://www.mediafire.com/file/jexg56a7n ... ateway.zip
Dzięki niemu porty się pojawią, a instalacja webui ruszy.
andrew01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-01-05, 14:19
Lokalizacja: Polska

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: andrew01 »

Wirtualnego napędu brak, po włożeniu modemu pojawia się jedynie dysk USB, jak sądzę dot. to karty micro sd.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: dzejk »

jak ma literę, to też może być.
andrew01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-01-05, 14:19
Lokalizacja: Polska

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: andrew01 »

ok, poszło, nie wiem czy było ale zostawię dla potomnych:

- odinstalowałem sterowniki Hilink, pojawił się napęd CD, litera E
- zapodałem skrypt balong_sw_gateway - pojawiły się 3 urządzenia HUAWEI MOBILE,
- bez wyciągania modemu z portu USB zainstalowałem sterowniki HUAWEI_DataCard_Driver_6.00.08.00_Setup.exe - pojawiły się porty :)
- zainstalowałem WebUI tym razem bez problemu
- zainstalowałem sterowniki Hilink

Teraz śmiga - dzięki bardzo :)

Pozdrawiam
Andrzej
Sulfur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-09-09, 13:47

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: Sulfur »

Witam,
Zastanawiam się, czy istnieje jakieś polecenie (np. będąc zalogowanym telnetem na shell modemu) do włączania/wyłączania danych komórkowych...
Chcę wykonać jakiś prosty skrypt, którym zdalnie będę mógł wykonać takie włączenie lub wyłączenie.
Poprzez API z wget/curl i metodą POST mam problemy z _RequestValidationToken, które co uruchomienie curl/wget zmienia się i ni w ząb nie potrafię sobie z tym poradzić :(
Chodziło by mi bardziej o coś prostszego, czyli skrypt ze zdalnej maszyny wykonuje jakieś polecenie, np. adb, tak jak opisano >> TUTAJ <<
Tyle, że na naszych hi-link'ach "svc" nie ma :/

Mój modem aktualnie to:
Wersja sprzętu modemu: CL2E3372HM
Wersja oprogramowania modemu: 22.317.01.00.778
Wersja interfejsu WWW: 17.100.13.01.03-Mod1.4
Z góry dziękuję za wskazówki :)
hrk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-06-28, 21:21

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: hrk »

Cześć,
Po operacji "Igła" wgrałem Update_WEBUI_17.100.13.01.03_HILINK_Mod1.10 oraz E3372h-153_Update_22.323.01.00.143_M_AT_05.10_nv,
Teraz nie mogę się dostać do modemu przez www. Co mogę zrobić?
Pozdrawiam
klaudek669
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-02-17, 13:09

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: klaudek669 »

Cześć. Jaki adres wpisujesz ? 192.168.8.1 wchodzi w tych hilinkach.

Ja nie narzekam, najstabilniej mi działa soft modyfikowany od wschodnich kolegów. Ten z latarnią morską z Leningradu na początkowym ekranie. Niby był jakiś program dołączony do tego żeby sobie zmieniać dowolnie obrazek startowy ale nie próbowałem.

Minusem jest brak języka pl. Mnie to nie przeszkadza. Poza tym dosyć fajne opcje. I komputer na którym dokonywałem przerobienia totalnie zmuliło i zawiesza sie po wpięciu tego modemu do usb. Nie pomaga usuniecie sterowników i czyszczenie rejestru. Na innych komputerach jest dobrze, ale pingi około 30ms....

Taką mam wersje firmware i webgui i ping:
Obrazek

Nie wiem czy coś zmieniać czy zostawić jak jest...
gabrylo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-07-15, 14:45

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: gabrylo »

WItam,
mam problem, posiadam modem E3372h bez Hilink. Chciałem wgrać modowany soft aby mieć Hilink.Wgrałem soft przejściowy a pózniej wgrałem soft E3372h-153_Update_22.323.01.00.00_M_01.01 . Po tym nie mogę wgrać WebUI kod błędu 10 nie znaleziono portu. Z czego co czytałem wcześniej brak napędu lecz widać litere D: jako dysk i wpisałem w skrypcie. Po tym dalej nie wykywa modemu. Pózniej poratowałem się użytkownikiem andrew01 i jego rozwiązanie też nie działa.
Ktoś może pomóc ? Byłbym wzdzięczny
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: dzejk »

Sterowniki datacard na pewno wgrane ?
Jak masz windows 8.1 / 10 to jeszcze patch rejestru trzeba wgrać, bo nie rozpoznaje sterowników.
Wyrzuciłeś program do łączenia od modemu - mobile partner, czy jak mu tam ?
gabrylo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-07-15, 14:45

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: gabrylo »

Po wgraniu BOS_solution_2 wszystko poszło.
Dzięki za pomoc :)
xxzibitxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-17, 08:51

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: xxzibitxx »

Witam
Nie chcę zakładać nowego tematu ale może ktoś z was miał taki problem, mianowicie po zmianie ze zwykłego e3372 na hilink, zmiana firmware na przejściowe potem na docelowe, wgraniu webui i języka pl wszystko przebiegło pomyślnie. Aczkolwiek za nic nie mogę teraz ustawić nowego punktu dostępu APN PLAY. Za każdym razem gdy wpisuje dane i wybieram zapisz wyskakuje że błąd :(
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: dzejk »

Skasuj profil użytkownika - dałem link do skryptu pod koniec pierwszej strony tematu.
xxzibitxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-17, 08:51

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: xxzibitxx »

Dzięki wielkie:D Pomogło jesteś wielki !!!
Tomek123
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-07-17, 23:14

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: Tomek123 »

Proszę o pomoc.
Nowy modem z Play Huawei e3372h (Wersja oprogramowania modemu: 22.315.01.01.264) chciałem przerobić na sticka, tak by działał z routerem. Postępowałem zgodnie z opisem na tej stronie http://blog.asiantuntijakaveri.fi/2015/ ... -from.html niestety problem pojawił się przy wgrywaniu Update_WEBUI_17.100.06.00.03_Hilink_V7R2_9x25_CPIO.exe wyskoczył błąd 19. Poczytałem trochę na Waszym forum i wgrałem Update_WEBUI_17.100.13.01.03_HILINK_Mod1.9.2 i od tego czasu modem miga na zielono. Oczywiście przestał działać. Proszę o wskazówki, bo w tym temacie jestem zielony ta dioda na e3372h.
Jeszcze jedno. Przy zmianie portu usb zainstalowały się: urządzenie kompozytowe USB, FC - PC UI Interface (COM14) i FC - Application Interface (COM13).
Tomek123
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-07-17, 23:14

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: Tomek123 »

Wykonałem wszystko z linku http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 3#15447173
Niestety w ostatnim punkcie pojawił się problem.
Obrazek - kod błędu 13, Aktualizacja nie powiodła się.

Dioda miga na biało.
Co dalej z tym zrobić? Jakieś pomysły?

Wersja sprzętu modemu: CL2E3372HM
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: dzejk »

Nie wiem, co tam jest w tej paczce na elektrodzie, ale wgrywałeś mu wpierw plik usblsafe ?
Tomek123
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-07-17, 23:14

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: Tomek123 »

Tak.
balong_usbdload -p(odpowiedni port) usblsafe.bin


Update_WEBUI_17.100.06.00.03_V7R2_CPIO_Mod1.3 - TO MI SIĘ WYKONAŁO
E3372h-153_Update_22.180.05.00.00_M_ADB_TLN_01.exe - TO POKAZUJE BŁĄD 13
Tomek123
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-07-17, 23:14

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: Tomek123 »

Chciałem jeszcze zrobić to wszystko metodą "E3372h/Igła 2 – kolejne zwarcie", ale zatrzymało mnie na pliku HUAWEI_ADB_Driver_Setup.exe, który rozpakowuje sterowniki, później je kasując i uniemożliwiając ręczną instalację sterów do Balong 7.2 (chińskie znaczki).
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przerobienie Huawei e3372h (zmiana firmware) - tutorial

Post autor: dzejk »

najpierw wgraj firmware, potem webui. Najlepiej modowane z odblokowanym telnetem i adb.
No i jak chcesz się pozbyć hilinka, to firmware z początkiem 21.x + dashboard, a nie 22.x i webui
ODPOWIEDZ