Huawei E3372H-153 + Orange VPN LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
edat67
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-30, 09:57

Huawei E3372H-153 + Orange VPN LTE

Post autor: edat67 »

Witam!

Posiadam modem LTE Huawei E3372H-153 wraz z routerem TP-LINK TL-MR3420 PL ver. 2.1 oraz wykupioną w Orange kartę ze stałym adresem IP - usługa Orange VPN (GPRS APN). Urządzenia pracują razem bezproblemowo przez długi okres czasu. Zestaw ten skonfigurowałem z zamiarem zdalnego dostępu do rejestratora monitoringu. W samym routerze zrobiłem przekierowanie portów i niestety nie dostaję się z zewnątrz. Więc zrobiłem to na DMZ-cie - również to samo. Pakiety zatrzymują się na adresie 172.18.8.229. No to po wielu próbach konfiguracji samego routera i bezowocnych próbach dostania się z Internetu do samego urządzenia podłączyłem sam modem do zwykłego PC. Instalacja bezproblemowa, internet śmiga, świetne transfery, ale puszczając tracert pakiety również nie dochodzą i zatrzymują się na 172.18.8.229. Wyciagnąłem kartę SIM i włozyłem do starej Nokii N8 - po konsultacjach z działem technicznym Orange *900 - udało się wszystko ustawić, telefon działa, internet śmiga - i co ciekawe - stały adres IP jest widoczny z Internetu i pakiety dochodzą. Sami inżynierowie z Orange też byli zdziwieni tą sytuacją, nawet zmieniali adres IP na inny i też ten sam problem w modemie. W takim razie powstaje pytanie czy w/w modem LTE Huawei E3372H-153 ma jakąś blokadę??! Czy należałoby wgrać inny firmware?
Dziękuję z góry za jakąkolwiek sugestię i pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam,
eDa
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Huawei E3372H-153 + Orange VPN LTE

Post autor: jarek7714 »

Może być tak że ww funkcje w firmware modemu nie działają prawidłowo, soft ogranicza się do obsługi samego połączenia (w oryginalnym sofcie HiLinka miałem bardzo ograniczone możliwości konfiguracji).
jareq
edat67
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-30, 09:57

Re: Huawei E3372H-153 + Orange VPN LTE

Post autor: edat67 »

Witam!

Dzięki za odpowiedź. Jeśli sami inżynierowie Orange byli zaskoczeni tą sytuacją, to jest dziwne. A może wgrać jakiś alternatywny firmware? Sam już nie wiem co zrobić, bo naciskają mnie aby uruchomić zdalny dostęp do monitoringu, a tu taki "zong" :-(((
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E3372H-153 + Orange VPN LTE

Post autor: dzejk »

jaki firmware obecnie masz w modemie ?
Można spróbować wgrać inny/nowszy - to tylko parę minut roboty.
ODPOWIEDZ