Modem podłączony do prądu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Barosz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-14, 21:37

Modem podłączony do prądu

Post autor: Barosz »

Witam

Posiadam od wczoraj przenośny modem wifi huawei E5577c i chciałbym się dowiedzieć czy trzymając modem non stop podłączony do sieci to czy w jakiś sposób nie zostanie uszkodzony czy nie ucierpi na tym ? Czy lepiej dać go bez podłączenia do sieci aż będzie słaba bateria a potem spowrotem na maksa ? Czy jest różnica jakaś gdy ładuje z sieci cz poprzez usb ?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: Hermogenes »

Ten sam kontroler odpowiada za ładowanie baterii nie zależnie z czego pobierasz energię ,na pierwszą część pytania powinien odpowiedzieć producent sprzętu.poz Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: matek451 »

A dlaczego chcesz trzymać ten mobilny routerek MiFi cały czas pod zasilaniem?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: ja.michal »

Te nowe routery mobilne mogą działać cały czas pod zasilaniem. Nawet jest o tym w instrukcji. O ile przy starszych modelach 3G (np. Sierra 753s) był problem (bateria się przegrzewała, bez baterii router przy transmisji wyłączał się) tak w nowych modelach z LTE jest ok. Mam Airboxa Orange (Huawei E5372s-32), który robi głównie za stacjonarny od ponad pół roku i nie ma problemów. Jeśli bateria jest pełna to się nie ładuje w ogóle, działa na zasilaniu zewnętrznym. Ostatnio używałem go trochę w terenie i bateria nadal cały dzień trzyma także nie jest uszkodzona.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze: (np. Sierra 753s) był problem (bateria się przegrzewała, bez baterii router przy transmisji wyłączał się)
A tam czasem jakiś inny element nie podgrzewał baterii? Ja bym pewnie próbował podmienić baterię na jakiś spory kondensator, może taki z wydmuszki po optionie icon 7.2 by wystarczył?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: ja.michal »

Tak, raczej tak. Moduł radiowy bo sygnał nie był genialny. Przy transmisji kilka GB w wakacje router się wyłączał z napisem critical temperature. Teraz przy Airboxie nie miałem tego nigdy, a 753s już daaaawno sprzedana. ;)
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: jarek7714 »

ja.michal pisze: Mam Airboxa Orange (Huawei E5372s-32), który robi głównie za stacjonarny od ponad pół roku i nie ma problemów. Jeśli bateria jest pełna to się nie ładuje w ogóle, działa na zasilaniu zewnętrznym. Ostatnio używałem go trochę w terenie i bateria nadal cały dzień trzyma także nie jest uszkodzona.
W minionym miesiącu nabyłem w Orange podobny-E5577Cs-321 (tutaj Orange miło mnie zaskoczył nie zakładając blokady SIM-LOCK) i od ok. 2 tygodni działa podłączony do zasilania przez HUB z Nexx WT3020-w tej chwili status sesji to 347h, od dołu obudowy gdzie znajduje się akumulator jest zimny, od góry gdzie jest wyświetlacz, ledwie ciepły, ma solidne wejścia na antenę zewnętrzną i przede wszystkim jest dual-band (co bardzo istotne gdyż wszystkie moje urządzenia kliencie posiadają karty dwuzakresowe, a w zapełnionym eterze na 2.4GHz nie wiele można przerzucić), także funkcjonalnością przewyższa B593s-22-który nie jest w stanie po WiFi przesłać mi tego co oferuje operator poza godzinami szczytu). :)
jareq
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: ja.michal »

W Airboxie (Huawei E5372s-32) również nie miałem SIM-locka. :) Chyba poszli po rozum do głowy, szczególnie w przypadku Huawei. Rok starszy modem na USB Huawei E3276s-151 miał blokadę, ale jej zdjęcie zajęło 5 minut. ;)
Barosz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-14, 21:37

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: Barosz »

Mój airbox to huawei E5577 --> czy w jakiś sposób jest ograniczony transfer na nim ? Bo ma logo orange a używam karty z play. Oraz czy ten E5577 obsługuje coś takiego jak LTE ultra bądź 4.5 nie wiem jak to napisać.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: onken »

Zadnego ultra nie obsługuje jedynie "pojedyńcze" pasma
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: jarek7714 »

Barosz pisze:Mój airbox to huawei E5577 --> czy w jakiś sposób jest ograniczony transfer na nim ? Bo ma logo orange a używam karty z play. Oraz czy ten E5577 obsługuje coś takiego jak LTE ultra bądź 4.5 nie wiem jak to napisać.
Niczego nie spowalnia, jak najbardziej wymyśloną marketingową sieć Ultra obsługuje i to w każdej częstotliwości, nie obsługuje agregacji pasm (tzn. nie łączy transferu z 2/3 pasm jednocześnie-w wielu lokalizacjach, ta sieć poza LTE1800MHz nie działa).
jareq
kubawojcik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2011-09-12, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: kubawojcik »

Odkopuje :)

Czy 5573 lub 5577 mogą dzialac bez baterii (podlaczone pod usb)
Chce go wykorzystac w aucie i zastanawiam sie czy te routerki sie uruchomia samoczynnie jak tylko dostana zasilanie przez USB?
waqqa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-11-04, 01:52
Lokalizacja: W-wa

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: waqqa »

Mam e5573 i bez baterii nie działa.
Gdzieś na innym forum wyczytałem w poście że e5577 również nie działa bez baterii.
Przynajmniej na oryginalnym firmware. Na modach nie wiem.
Czy ktoś się orientuje czy jest jakikolwiek mobilny router lte który może pracować bez baterii?
Alternatywnie jak to obejść?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: dzejk »

Tu masz viewtopic.php?f=12&t=49567&p=554641#p554566
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Modem podłączony do prądu

Post autor: zearid »

e5573 na 100% nie rusza bez baterii. Z ciekawostek - praca kilka miesięcy głównie pod kablem (prawie wcale na samym aku) spowodowała spuchnięcie baterii co czyni ową niebezpieczną.
ODPOWIEDZ