Konwerter mini-pcie -> USB

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SanZamoyski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-04-13, 21:02

Konwerter mini-pcie -> USB

Post autor: SanZamoyski »

Witam!

Wiem, że moje pytanie może zabrzmieć bez sensu w kontekście tego forum, ale szukam rozwiązania, a najszybciej je odnajdę korzystając z Waszej wiedzy.
Kombinuję troszeczkę z czytnikiem Kindle 3G. Urządzenie to posiada modem (jak sama nazwa wskazuje) 3G. Rozwijam na forum mobilereads koncepcję wykorzystania tego modemu w sposób inny niż producent założył. ;)

Nie wgłębiając się w temat, potrzebuję przetestować modem znajdujący się w tym Kindlu (http://m2msupport.net/m2msupport/anydat ... 3g-module/), bez użycia Kindla.

Początkowo myślałem, że wystarczy mi użyć modemu i czytnika sim na USB, ale szybko wyprowadzono mnie z tego błędu.

Parę miesięcy temu jak szukałem jakiegoś modemu, natrafiłem na informację, że niektóre na USB posiadają najzwyczajniej w świecie kartę na mini pci-e, a wygląda to mniej więcej tak:
USBMA_A_1.jpg
Czy ktoś się orientuje jakie modemy na USB są w ten sposób zrobione?
W popularnym serwisie aukcyjnym widzę obecnie dwa na tyle duże, że mogłyby pomieścić takie rozwiązanie (Option GIO201 - Orange i NetBox2 - iPlus).

Dziękuję za uwagę ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Konwerter mini-pcie -> USB

Post autor: krystianb »

viewtopic.php?t=20970
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
SanZamoyski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-04-13, 21:02

Re: Konwerter mini-pcie -> USB

Post autor: SanZamoyski »

Serdecznie dziękuję.
Szukałem, grzebałem i nie mogłem sam znaleźć.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Konwerter mini-pcie -> USB

Post autor: krystianb »

Tylko trzeba uważać, gdzie w danym modemie jest gniazdo main, optiony mają odwrotnie, przynajmniej niż ericsony.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Konwerter mini-pcie -> USB

Post autor: ja.michal »

Popraw link bo nie działa.

Najszybciej chyba ten Option. Były/są jeszcze modemu Sierry z serii xxxU, ale przez to, że miały baterię (niby plus) przez jakieś modyfikacje nie działały inne moduły.

Ewentualnie coś takiego:

http://www.aliexpress.com/item/Mini-PCI ... fdb29b2fd9

http://www.ebay.com/sch/i.html?_ftrt=90 ... =2&_sop=15

Drogie to nie jest, można sprawdzić czy zadziała. Oczywiście trzeba pamiętać o antenach. ;) Nie wiem jaki moduł ma Kindle więc i jakie sterowniki potrzeba. Pewnie Kindle również ma odpowiedni APN do swojej usługi.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Konwerter mini-pcie -> USB

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Pewnie Kindle również ma odpowiedni APN do swojej usługi.
Normalnie to apn jest zapisany w modemie i jeśli go się nie ruszy to to można się połączyć bez problemu. User i hasło ppp za to już w modemie nie muszą być zapisane. Do tego możliwe, że idzie to przez serwery kindla i jak zauważy choćby inną przeglądarkę to zbanuje kartę sim.


A option w porównaniu z chińszyzną ma sporą zaletę w formie tego gigantycznego zygzaka na pcb, nie trzeba anten dokupować.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Konwerter mini-pcie -> USB

Post autor: ja.michal »

Swego czasu o tym czytałem i działało ludziom, ale po jakimś czasie chyba zmienili zasady i są jakieś limity co do ilości transmisji, obsługiwanych serwisów i protokołów.
ODPOWIEDZ