ZTE MF823 - nagrzebałem w telnecie, pomocy

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kurczakt
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2016-04-23, 20:09

ZTE MF823 - nagrzebałem w telnecie, pomocy

Post autor: kurczakt »

Można jakoś przywrócić ten modem do ustawień fabrycznych ? Bo tak nagrzebałem że teraz nie otwiera mi się do końca web ui. Edytowałem plik menu.js bo chciałęm odblokować dodatkowe ustawienia związane z przekierowaniem portów ale coś chyba źle zrobiłem.
kurczakt
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2016-04-23, 20:09

Re: ZTE MF823 - nagrzebałem w telnecie, pomocy

Post autor: kurczakt »

Ok, już naprawiłem web ui, ale mam inny problem. Odblokowałem ustawienia do przekierowania portów w tym modemie ale po wejściu na web ui nie można włączyć ustawień serwera wirtualnego. Wyskakuje komunikat niepowodzenie. A gdy włączyłem upnp to nic to nie dało bo pewna gra na pc w dalszym ciągu nie chciała się połączyć. A to nie jest wina dostawcy (Play) bo gdy przełożyłem kartę sim z modemu do smartfona i udostępniłem połączenie na komputer przez USB to gra się połączyła bez problemu. Proszę o pomoc bo to jest ewidentna blokada modemu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MF823 - nagrzebałem w telnecie, pomocy

Post autor: onken »

Co co da serwer wirtualny i czy przekierowanie portów ??

Play nie daje publicznego adresu IP, masz wszystko poblokowane.
kurczakt
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2016-04-23, 20:09

Re: ZTE MF823 - nagrzebałem w telnecie, pomocy

Post autor: kurczakt »

A umiesz czytać to co napisałęm w drugim poście ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MF823 - nagrzebałem w telnecie, pomocy

Post autor: onken »

Umiem czytac i nadal nie rozumiem po co Ci odblowanie przekierowania portow czy inaczej zwane wirtual server skoro masz w Play zablokowane porty z zewnatrz
kurczakt
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2016-04-23, 20:09

Re: ZTE MF823 - nagrzebałem w telnecie, pomocy

Post autor: kurczakt »

LOL ale do tej gry nie jest potrzebne zewnętrzne ip bo gdy przełożyłęm karte sim do smartfona i zrobiłęm usb tethering to gra ruszyłą od razu. Po prostu modem ma wbudowaną jakąś zapore dodatkową która cos tam blokuje.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MF823 - nagrzebałem w telnecie, pomocy

Post autor: onken »

To ustaw mu DMZ na IP na ktorej masz grę. LoL
kurczakt
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2016-04-23, 20:09

Re: ZTE MF823 - nagrzebałem w telnecie, pomocy

Post autor: kurczakt »

Ustawienie DMZ nie pomaga. Odblokowałęm dmz w telnecie, ustawiłęm na ip i gra w dalszym ciągu nie łączy się.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: ZTE MF823 - nagrzebałem w telnecie, pomocy

Post autor: jarek7714 »

kurczakt pisze:Ustawienie DMZ nie pomaga. Odblokowałęm dmz w telnecie, ustawiłęm na ip i gra w dalszym ciągu nie łączy się.
Ww modem jest wersją HiLink-czyli modemo-routerem, posiada swój firewall, który działa inaczej od tego w telefonie.OT Pozostaje szukać w internecie ustawień zapory w tym modemie (z supportem ZTE jest niestety kiepsko).
jareq
kurczakt
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2016-04-23, 20:09

Re: ZTE MF823 - nagrzebałem w telnecie, pomocy

Post autor: kurczakt »

Przełączyłem ten modem w tryb tradycyjnego modemu, niestety żadna aplikacja nie jest w stanie go obsłużyć, przynajmniej z tych które próbowałem: zte join air nie wykrywa urządzenia albo się zawiesza na napisie initializing a tmobile internet mananger też nie wykrywa urządzenia. Próbowałem też aplikacji play online ale ona jest chyba dla modemów huawei ? A top net info także niełączy się z modemem, nie działa komunikacja AT. Zna ktoś jakąś aplikację która by działała z tym zte w trybie tradycyjnym ? Dodam że po przełączeniu w tryb tradycyjny normalnie wykrywa modem w menedżerze urządzeń jako zte propietary usb modem.
ODPOWIEDZ