Modem Alcatel OneTouch X602D na Win10

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
malinowyPi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-05-29, 14:03

Modem Alcatel OneTouch X602D na Win10

Post autor: malinowyPi »

Witam,
posiadam modem ALCATEL OneTouch X602D z kartą Plusa. Wsparcie ma jedynie dla systemów Xp/Vista/7/8.
Testowany na Win 7 i działa.
Chciałbym go uruchomić na laptopie z Win10. Da radę go jakoś zainstalować na tym systemie? Po włożeniu go do portu USB niby instaluje się oprogramowanie i sterowniki, ale modem po takiej instalacji nie działa prawidłowo, cały czas miga dioda wyszukiwania sieci.
Może jakoś ręcznie skonfigurować połączenie w systemie?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem Alcatel OneTouch X602D na Win10

Post autor: ja.michal »

Przechodziłeś na W10 z W7 czy czysta instalacja?
malinowyPi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-05-29, 14:03

Re: Modem Alcatel OneTouch X602D na Win10

Post autor: malinowyPi »

Kupiony nowy laptop z Win10
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem Alcatel OneTouch X602D na Win10

Post autor: ja.michal »

OK.
Masz do tego modemu jakąś aplikację? Działa ona i widać modem? Sprawdź czy firewall/antywirus nie blokuje aplikacji.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem Alcatel OneTouch X602D na Win10

Post autor: ja.michal »

W10 nie mam więc ciężko coś więcej pomóc, ale widzę, że jest jakiś tryb kompatybilny instalacji sterowników. Może to pomoże: http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... 4b6?auth=1
Zapewne musisz najpierw usunąć wszystkie aktualnie zainstalowane sterowniki Alcatela z systemu.
malinowyPi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-05-29, 14:03

Re: Modem Alcatel OneTouch X602D na Win10

Post autor: malinowyPi »

Wyłączyłem antywirusa i spróbowałem zainstalować i bez zmian.

Po włożeniu modemu do USB uruchamia się instalacja programu MyConnection.exe. Podczas jej instalacji wgrywa się oprogramowanie Alcatela i sterowniki. Po zakończeniu instalacji programu My Connection uruchamia się aplikacja Alcatela i w jej oknie mam status, że brak urządzenia. Czyli nie widzi mojego modemu.

Na win7 po takiej instalacji jak się odpaliła ta aplikacja Alcatela, to wyskakiwało okno logowania, wpisywałem swój login i hasło i miałem połączenie z internetem.

Na jakiejś stronie ruskiej znalazłem taki komentarz jakiegoś gościa http://www.svyaznoy.ru/catalog/homenet/ ... 0/comments
"Прошивка не работает в Windows 10 приходится подключатся вручную через телефонное подключение"
co translator tłumaczy na "Firmware nie działa w systemie Windows 10 musi być podłączony ręcznie za pośrednictwem połączenia telefonicznego"

Czyli, że coś o ręcznej konfiguracji...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem Alcatel OneTouch X602D na Win10

Post autor: ja.michal »

Widać modem w managerze urządzeń jako modem? Jeżeli tak to w takim razie wyłącz aplikację Alcatela, aby nie było jej w procesach. Stwórz połączenie dial-up.
malinowyPi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-05-29, 14:03

Re: Modem Alcatel OneTouch X602D na Win10

Post autor: malinowyPi »

Modem widać. Zrobiłem jak zalecałeś.. Na modemie zmienił się kolor diody na migający niebieski co oznacza "Rejestracja w sieci 3G". Ale podczas połączenia wyskakuje komunikat "Połączenie nie powiodło się. Błąd 720".
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem Alcatel OneTouch X602D na Win10

Post autor: ja.michal »

Musisz wpisać polecenie inicjujacę z APN operatora w ustawieniach modemu.
malinowyPi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-05-29, 14:03

Re: Modem Alcatel OneTouch X602D na Win10

Post autor: malinowyPi »

robiłem wg, tego https://www.youtube.com/watch?v=KiPWEhH0Pow i wpisywałem AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl"
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem Alcatel OneTouch X602D na Win10

Post autor: ja.michal »

APN, login i hasło podałeś poprawne? Zobacz tutaj: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/810979
ODPOWIEDZ