Internet Orange 3G/CDMA polepszenie zasięgu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kemot0268
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-05-30, 17:12

Internet Orange 3G/CDMA polepszenie zasięgu

Post autor: kemot0268 »

Witam,

posiadam w domu internet 3G/CDMA od Orange i router MV610r chyba, mieszkam dość daleko tak jakby w lesie, więc zasięg jest taki sobie jednak ustawione mam na sztywno 3G i tu moje pytanie, ten modem mimo, że jest spory i z antenami szybkością nie grzeszy, moja siostra ma internet w cyfrowym polsacie z tym mały routerkiem mobilnym od Huawei i w 3G bije na głowę ten mój, więc zmieniłbym router na jakiś który pozwoli mi polepszyć zasięg np antenką i uzyskać lepsze prędkości, jest tyle tego, że was proszę o pomoc :) Modem pewnie po skończeniu umowy będzie używany u innego operatora w sieci zapewne 3G/LTE.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet Orange 3G/CDMA polepszenie zasięgu

Post autor: dzejk »

najlepiej podaj dokładną lokalizacje, gdzie mieszkasz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Orange 3G/CDMA polepszenie zasięgu

Post autor: matek451 »

MV610 to router CDMA, zresztą kiepski i nie działa w 3G. Chyba że to MVH-650 czyli kolejny szmelc z Axesstela. Jeśli korzystasz z 3G to ten drugi. Po co toto brałeś ? Podaj lokalizację.
kemot0268
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-05-30, 17:12

Re: Internet Orange 3G/CDMA polepszenie zasięgu

Post autor: kemot0268 »

Mieszkam pomiędzy Zrębinem a Wolicą w Świętokrzyskim, brałem bo wtedy słabo działało to wszystko ale teraz jest lepiej i bym zmienił na coś do 3G ;)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet Orange 3G/CDMA polepszenie zasięgu

Post autor: dzejk »

Najbliższy sensowny nadajnik jest w Połańcu - ma UMTS 2100, a nawet LTE 1800 MHz.
Połaniec, Ruszczańska 24 oraz Rybitwy 21 - na pewno jeden z nich działa, być może oba.
Masz jakieś 6km (?), więc warto próbować, z dobrą anteną umieszczoną na maszcie, złapać sygnał LTE.
Wg mapy orange (wpisz Połaniec, usługa internet mobilny, zaznacz tylko 4G) jesteś na granicy zasięgu, przez te lasy.
Z polecanych anten na tę częstotliwość, to dualny panel cybertech lub sorensen.
kemot0268
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-05-30, 17:12

Re: Internet Orange 3G/CDMA polepszenie zasięgu

Post autor: kemot0268 »

No tak tylko ja nie mam 4G w umowie tylko max 3G dlatego chciałbym zmienić router/modem na jakiś 3G/LTE dobrze ściągający zasięg, ewentualnie jakaś router + antena, polecicie coś? U mnie łapie LTE na telefonie czasem ale to wyjątek, więc jakiś router i antena by dawał radę teraz na 3G a w przyszłości po zmianie na LTE, przynajmniej tak mi się wydaje.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet Orange 3G/CDMA polepszenie zasięgu

Post autor: dzejk »

Jaki masz budżet ? Chcesz router stacjonarny, z silniejszym wifi i portami lan, czy wystarczy router mobilny, tylko z wifi ?
kemot0268
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-05-30, 17:12

Re: Internet Orange 3G/CDMA polepszenie zasięgu

Post autor: kemot0268 »

Budżet jak budżet, chodzi mi o satysfakcjonujący sprzęt więc jak się znasz możesz podać rożne cenowo :) Raczej router stacjonarny bo mobilny mnie akurat nie potrzebny a wydaje mi się, że stacjonarny będzie miał lepsze zasięgi.
ODPOWIEDZ