modem wwan 4G Sierra Airprime MC7304 w sony vpcz1?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
acinrPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-04, 12:48
Lokalizacja: wielkopolska

modem wwan 4G Sierra Airprime MC7304 w sony vpcz1?

Post autor: acinrPL »

Posiadam laptopa sony vaio vpcz1 dokładny model to vpcz12lgxb. Fabrycznie bez modemu gsm ale można bez problemu go doposażyć z innego modelu z serii vpcz1 np PCG-31111M:
- wwan board A-1769-452-A
- modem 3g gobi2000 1-458-165-11 (dedykowany do sony)

Gobi2000 chodzi u mnie bez problemu na systemowym software Sony SmartWi Connection ale chciałem teraz wymienić na modem 4G. Kupiłem więc nowy modem Sierra Airprime MC7304. Po zmianie na modem 4G system go nie widzi. Domyślam się, że bios ma ,,whiteliste" i poza dedykowanym modemem nic innego nie obsłuży.

Jest na forum jakiś spec od lapków Sony?
Można to jakoś obejść?
Mam wgrany modyfikowany bios z rozszerzonym menu może tutaj można wyłączyć ,whitelist" tylko pod jaką nazwą mam tego szukać?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: modem wwan 4G Sierra Airprime MC7304 w sony vpcz1?

Post autor: krystianb »

acinrPL pisze: Po zmianie na modem 4G system go nie widzi.
Co masz dokładnie na myśli? Aplikacja od sony nie widzi? Windows nie widzi? Czy nie widać go w menadżerze urządzeń? Whitelist u lenovo czy sony objawia się alarmem w biosie i brakiem możliwości uruchomienia systemu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
acinrPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-04, 12:48
Lokalizacja: wielkopolska

Re: modem wwan 4G Sierra Airprime MC7304 w sony vpcz1?

Post autor: acinrPL »

w menadżerze urządzeń nie doszło nowe urządzenie, z przodu laptopa mam włącznik sieci (wwan, wifi, bluetooth) po jego włączeniu i wejściu do sony smatwi connection można przesuwać suwakami ale nie ma żadnej reakcji. Na modemie 3g gobi2000 dedykowanego do sony działa bez problemu.
Obrazek

tak wygląda to od wewnątrz lapka:
Obrazek

więc jeśli nie ma go w menadżerze urządzeń to chyba jasne, że jest jakaś blokada w biosie, która nierozpoznaje tego modemu.
acinrPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-04, 12:48
Lokalizacja: wielkopolska

Re: modem wwan 4G Sierra Airprime MC7304 w sony vpcz1?

Post autor: acinrPL »

sorry, że post pod postem.
Problem rozwiązałem nie miałem włożonej baterii a w sony tak jest, że jeśli nie ma włożonej baterii nie da się uruchomić modemu wwan.
MC7304 działa jak należy włącznie z gps-em oraz glonassem.
ODPOWIEDZ