e3131 nie działa 3g ORANGE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pribles
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-01-03, 12:46
Lokalizacja: Lublin

e3131 nie działa 3g ORANGE

Post autor: Pribles »

Witam, nie działa mi 3g na karcie orange (Orange FREE). Tzn nie wyszukuje zasięgu automatycznie, a wyszukiwanie ręczne owszem znajduje 3g Orange, ale nie mogę się połączyć ("Registration Failed").

Modem to e3131 HiLink.
Mam sporo GB danych, a nie mogę ich wykorzystać ;(
Jeszcze w tamte wakacje się normalnie łączyłem 3g działało.

Dodam jeszcze, że właśnie piszę to z aero2 i tu 3g działa a na orange karcie już nie.

SS:
1.Obrazek
2.Obrazek
3.Obrazek
4.Obrazek
5.Obrazek
6. Dodam jeszcze że nic nie zmieniałem w profilach:
Obrazek

Czytałem gdzieś że można odpalić go w Topnetinfo ale nie pamiętam gdzie to było.
Pribles
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-01-03, 12:46
Lokalizacja: Lublin

Re: e3131 nie działa 3g ORANGE

Post autor: Pribles »

To samo na drugiej karcie Orange 3g nie może się zarejestrować (wyszukuje manualnie) a 2g działa bez problemu.
Czyli to bynajmniej nie wina karty.

Odpaliłem też w Topnetinfo z Aero wyszukuje zasięg normalnie, ale jak klikam połącz to wyskakuje błąd (mimo że nie jest używany i został przełączony w tryb http://192.168.1.1/html/switchProjectMode.html):
"Błąd dial-up nr 633. The port is already in use or is not configured for Remote Access dialout.
PL: Modem jest używany przez inną aplikacje lub został wybrany zamiast portu w Ustawienia -> AT i PIN."

Mam zaznaczoną tą strzałkę na porcie: COM10: Port FC - PC UI Interface (COM10).



Próbowałem też pod TNI reset do fabrycznych w programie (wszystkie opcje) i komendą:
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,7,A1,A2,4,5,6,A,B,D,E"
Odpowiedź:
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,7,A1,A2,4,5,6,A,B,D,E"

ERROR


Jakieś pomysły?
ODPOWIEDZ