edimax lt-6408n z którymi modemami działa stabilnie ?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anubis76x
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-05, 17:37
Lokalizacja: Mazowieckie

edimax lt-6408n z którymi modemami działa stabilnie ?

Post autor: anubis76x »

Witam
Kupiłem używkę edimax lt-6408n aby korzystać z internetu GSM.
Do modemu podłączyłem modem Huawei 3131 od Play ale mam też identyczny modem od T-Mobile i wielki problem z działaniem.
Zestaw działa czasem długi czas dobrze ale bardzo często jest tak ze nie potrafi wyszukać sygnału ( migająca zielona lampka), pomaga czasem zamiana modemu albo kilka naście restartów urządzenia, sygnał w tym miejscu jest bardzo dobry, prędkości zadowalające, firmware najnowsze dostępne na stronie CP. Z tego co czytałem ten router kiepsko współpracuje z tym "patyczkiem", czy ktoś ma doświadczenie z tym sprzętem i może podzielić się sprawdzoną informacją z jakimi modemami ten router działa stabilnie ? oryginalny modem kosztuje od 90 zł za używkę, wolał bym bym kupić coś tańszego, nie musi być LTE, modem może być używany byle by nie grymasił.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: edimax lt-6408n z którymi modemami działa stabilnie ?

Post autor: matek451 »

Nie miałeś problemów to kupiłeś ten złom Edimaxa. To on jest problemem i jego należy wymienić. Inwestowanie w modemy bez wymiany tego routera mija się z celem.
anubis76x
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-05, 17:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: edimax lt-6408n z którymi modemami działa stabilnie ?

Post autor: anubis76x »

Wiem że złom ale szkoda wyrzucać :) może akurat z czymś działa dobrze.
Mam ten router w robocie i raz działa raz nie, kupiłem też sobie prywatnie jakiegoś używanego Netgeara i działa <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>.
ODPOWIEDZ