Modem Huawei E1752C i E169

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ravtis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-06, 11:14

Modem Huawei E1752C i E169

Post autor: Ravtis »

Witam, otóż wczoraj zrobiłem modernizację swojego komputera. Wymieniłem płytę główną, procesor i pamięć ram. Wszystko działa, komputer się włączył, od razu zainstalowałem system. Gdy chciałem zainstalować modem Huawei E1752C, miałem kilka problemów.. Modemu nie chciało wyszukać :gwiazdki: Gdy w końcu się udało, zainstalowałem drugi PLAY Huawei E169. W jakim celu?
Otóż E1752C jest Orange, a E169 PLAY ja korzystam z internetu T-mobile. Więc zdjąłem sim-lock'a z E1752C, ale nie chciał się łączyć.. Zainstalowałem E169 i korzystam z aplikacji do łączenia PLAY, ale z modemu E1752C, w takiej konfiguracji wszystko zawsze śmigało, przez 2 lata czasu (miałem kilka reinstalacji systemu). Aktualnie mam problem.. Ponieważ mam 3 kable (taki przedłużacz USB), żeby modem był wyżej i gdy chce połączyć na tych trzech to wywala błąd:

"618 Określony port nie jest otwarty.

Wystąpił błąd wewnętrzny.
Sprawdź konfiguracje sieciowe komputera.
Upewnij się, że wszystkie urządzenia funkcjonują prawidłowo.
Aby uzyskać więcej informacji o diagnozowaniu problemu, kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Pomoc i obsługa techniczna.
"

:klnie: :klnie: :klnie: :klnie:

Nigdy nie miałem takiego problemu.. I wgl nie chce wtedy połączyć..
Jednak gdy połączę go na dwa kable to działa :wow: ale także wywala ten błąd.. Jednak po kilku próbach działa, na trzech w ogóle się nie chce połączyć.. (tak próbowałem zmieniać kolejność)

I tu pytanie! Co może być nie tak.. Możliwe, że źle podłączyłem COM?

Wiem trochę to pogmatwane, ale zawsze tak mi działało i nie wiem o co chodzi.. .:(
Na razie nie mogę sobie pozwolić na zmianę modemu, w lipcu trochę za dużo wydałem :zdrowko:
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Modem Huawei E1752C i E169

Post autor: dzejk »

raczej chodzi o zbyt mały prąd dolatujący do modemu przez te wszystkie kable. Najprościej dokupić aktywny hub, taki z własnym zasilaczem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem Huawei E1752C i E169

Post autor: wojteks »

Jaki system miałeś przed a jaki masz teraz?
Nie pomagam na PW!
Ravtis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-06, 11:14

Re: Modem Huawei E1752C i E169

Post autor: Ravtis »

Win7 32bit, teraz Win7 64bit

Wymieniłem zasilacz z 420W na 450W, jednak problem się nie rozwiązał.
Prawdopodobnie jeden kabel nie działa tak jak powinien.. Być może coś się schrzaniło..
Jednak nadal mam problem z tymi błędami:
- http://imgur.com/CGRl8vL
- http://imgur.com/z2hEXv5

Nie wiem czy jest to spowodowane..
Mam hub'a jednak nie mam do niego okablowania.
http://www.my-batteries.net/others/3-Po ... .0-Hub.htm
Co musiałbym dokupić? Pomocy!

PS. W najbliższym czasie chcę kupić Huawei E3372, żeby się już nie męczyć z tym.. Aktualnie korzystam z wifi telefonu i zaczyna mnie to męczyć.. Polecacie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem Huawei E1752C i E169

Post autor: wojteks »

Ravtis pisze:Wymieniłem zasilacz z 420W na 450W
Bez różnicy.
Ravtis pisze:Co musiałbym dokupić?
Kabel USB komputer-HUB, jeżeli HUB ma gniazdo zasilania to zasilacz 5V 2000mA z odpowiednim wtykiem.
Nie pomagam na PW!
Ravtis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-06, 11:14

Re: Modem Huawei E1752C i E169

Post autor: Ravtis »

wojteks pisze:
Ravtis pisze:Wymieniłem zasilacz z 420W na 450W
Bez różnicy.
Ravtis pisze:Co musiałbym dokupić?
Kabel USB komputer-HUB, jeżeli HUB ma gniazdo zasilania to zasilacz 5V 2000mA z odpowiednim wtykiem.
Idzie taki dorobić? Nowy wychodzi drożej niż sam HUB.. :(
Mam jakieś zasilacze, ale nie mają odpowiednich wtyków. Jutro sprawdzę ile mają mocy i dam znać.
Kabel USB gdzieś mam.
Ravtis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-06, 11:14

Re: Modem Huawei E1752C i E169

Post autor: Ravtis »

Dobra działa!
Dzięki za pomysł z HUB'em. Znalazłem kabel, który udało się podłączyć innym wejściem do HUB'a i bezpośrednio USB do komputera.
Podłączyłem przedłużacze USB, dołożyłem trzeci inny, który znalazłem w pracy i wszystko działa bez problemu :)
Tamten kabel wywaliłem, znalazłem taki drugi identyczny i także nie działał.
Prawdopodobnie coś od razu miały nie tak..
Dziękuję wam za pomoc :)
ODPOWIEDZ