Huawei B315 - wolny Ethernet LAN

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ceratarges
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-08-10, 01:01

Huawei B315 - wolny Ethernet LAN

Post autor: ceratarges »

Witajcie.

Mam Huawei B315s od T-Mobile. Zgodnie z tym co wyczytałem na temat urządzenia posiada on porty LAN 10/100/100
Mam dyski NAS podpięte do tego urządzenia i teraz:

Przesyłanie pliku z dysku SSD z komputera na dysk NAS podpięty do B315 daje mi rędkości transferu na poziomie 8MB/s !!??
Podpięcie dysku bezpośrednio do karty sieciowej w komputerze pozwala na uzyskanie prędkości 80MB/s

Wnioskuję z tego, że karta działa w trybie Gigabitowym, kable nie ograniczają nijak prędkości i elementem układanki, który jest najsłabszym ogniwem musi być B315.

Pytanie moje brzmi czy w tym routerze coś można ustawić aby zaczęło działac jak należy ?
Może ten router nie ma portów gigabitowych tylko jest po prostu źle opisany ?

Zastanawiam się czy coś można naprawić czy pozostaje mi kupienie SWITCHA - choć też nie wiem czy to coś wniesie
Z góry dziękuję za pomoc
tpawel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2014-02-05, 12:44
Lokalizacja: NASIELSK

Re: Huawei B315 - wolny Ethernet LAN

Post autor: tpawel »

Rozumiem że chodzi Ci o podpięcie dysku i kompa do switcha, a jego do routera?
ZTE MF 283+
E3372s-153 Hilink+WR1043ND Gargoyle
Orange FreeNet 10GB+ORANGE LTE DOMOWY
PLUS INTERNET 15GB
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei B315 - wolny Ethernet LAN

Post autor: krystianb »

Sprawdzałeś jaką masz prędkość połączenia na komputerze, kiedyś dymek przy karcie wyskakiwał, teraz trzeba ręcznie. Przy nasie możliwe, że kolor diody przy porcie zdradzi na ile poszła synchronizacja. Bo niestety router diodek od portów nie ma.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ