D-Link DWR 116 + Huawei E3372: Manualny wybór sieci

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
XQS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-06-11, 19:45

D-Link DWR 116 + Huawei E3372: Manualny wybór sieci

Post autor: XQS »

Cześć

Chciałbym wymusić łączenie z siecią Orange, dla internetu w Play.
Posiadam:
[*] D-Link DWR 116: firmware 1.06 b02
[*] Huawei E3372s: Firmware: 153_Update_22.300.09.00.00_M_AT_04 + Update_WEBUI_17.100.13.01.03_HILINK_Mod1.3

Niestety nie znajduję się w zasięgu Play, a BTS T-Mobile jest bardzo przeciążony.
Zasięg Orange jest odblokowany, dzwoniłem do Play z prośbą o ustawienie priorytetu na Orange, zmienili mi na Plus... Zadzwoniłem drugi raz i poinformowano mnie że nie można ustawić priorytetu na siec Orange, że mogę ustawić sobie to ręcznie.

Na zasięgu T-Mobile strony praktycznie się nie wczytują, dopiero w nocy można z niego korzystać, prędkość pobierania dochodzi nawet do zawrotnych 200kb/s :zawstydzony: a znajduję się jakieś 400m od nadajnika. Odległość od nadajnika Plusa to około 5km w linii prostej.Niestety gdybym miał na nim polegać to nie napisał bym tego posta, bo po połączeniu nadaje się jedynie do pingowania IP, chodź i tak pakiety są gubione, a opóźnienia to około 500ms dla polskich serwerów :brawa:

O jakości internetu z nadajnika Orange, mogę powiedzieć jedynie tyle że działa. Prędkości uzyskiwane pozwalają na przeglądanie stron, Youtube to za dużo, ale strony przynajmniej się wczytują, w nocy działa można nawet obejrzeć film na YT bez oczekiwania na buforowanie.

A teraz do sedna: Po podpięciu modemu bezpośrednio do modemu do komputera, mam dostęp do panelu modemu, mogę zmienić wybór sieci na manualny i wybrać Orange. Po podpięciu do routera zawszę łączy się z preferowaną dostępną siecią, w moim wypadku Plus.

W ustawieniach routera wybrałem ręczne konfigurowanie dostępu do internetu i siec Orange, niestety bez efektu. Automatycznie łączy się z Plus.

Czy jest możliwość ustawienia na stałe w modemie sieci Orange nawet po przepięciu do routera, lub czy istnieje możliwość abym miał dostęp do panelu ustawień modemu gdy jest wpięty do routera?
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: D-Link DWR 116 + Huawei E3372: Manualny wybór sieci

Post autor: mk64 »

Przecież jak masz modem wpięty do routera, to możesz wejść na modem wpisując adres 192.168.8.1 i tam sobie wszystko poustawiać.
B535 w Play
grazia1963
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-08-06, 12:08

Re: D-Link DWR 116 + Huawei E3372: Manualny wybór sieci

Post autor: grazia1963 »

Dwie istotne sprawy, jeśli możesz korzystać z roamingu krajowego to karta , z której korzystasz to karta głosowa? Kolejna sprawa to zasięg Orange i T-Mobile, obydwaj na 3G korzystają z Networks, BTS-y z reguły wspólne, na UMTS900 mają wspólna siec, na UMTS2100 korzystają z własnych pasm. Co za tym idzie jaka to lokalizacja gdzie są takie problemy z internetem? Kolejna sprawa nic nie piszesz o parametrach sygnału 3g u każdego z operatorów. Na E3372s-153 są możliwości aby je dokładnie poznać. Z tego co wiadomo to Play musi umożliwić ci roaming z Orange. Podstawowym partnerem jest T-Mobile, potem Plus i może tu jest pies pogrzebany. Składałeś jakieś zapytanie na Forum Play w tej sprawie, reklamowałeś to oficjalnie na Play24? Telefony i luźna gadka z konsultantami to nie to samo.
CzechuXX
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2016-03-14, 07:15

Re: D-Link DWR 116 + Huawei E3372: Manualny wybór sieci

Post autor: CzechuXX »

Tak jak kokega mk64 pisze, trzeba wejść w konfigurację modemu na 192.168.8.1. Ale aby to zrobić musisz w pierwszej kolejności zmienić fw na starsze. Te nowsze m.in. to twoje nie przepuszcza do strony modemu. Ja mam zainstalowane: Current Firmware Version : V1.01(EU) i działa wszystko ok więc poszukaj sobie np. tego .
D-link DWR 116 + Huawei e3372
Cybertech Dual LTE/4G 15dBi MIMO 1800 MHz
LTE RBM5
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: D-Link DWR 116 + Huawei E3372: Manualny wybór sieci

Post autor: mk64 »

U mnie z kolei działa v. 1.00.
B535 w Play
ODPOWIEDZ